Facebookta Paylaş Tweetle

Fear The Walking Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
05 Nis 2015
Yazar

Fear The Walking Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Geçtiğimiz hafta 5. sezonu kapatan sevilen zombi dizisi The Walking Dead önümüzdeki yaz olayların öncesini anlatan yeni bir dizi ile ekranlara geliyor.

Zombi salgınının başlangıcını anlatacak Fair The Walking Dead isimli dizide başrolleri Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane ve Alycia Debnam Carey paylaşacak.

5. Sezon finalini 64 dakika ile sonlandıran AMC kanalının en çok izlenen dizisi TWD, bu yaz yerini spin-off'u olarak çekilen Fair The Walking Dead ile dolduracak. Sevilen dizinin bir noktada sonlanacak olması AMC kanalını çok korkutuyor olmalı. Breaking Bad, Mad Men (son sezonu) gibi kaliteli ve efsane yapımlarından sonra TWD'nin de ilerde bitecek olması kanalı tedbir almaya mecbur etti. Zombi severleri kaybetmemek için çare olarakta farklı bir karakter grubu, aynı kamera arkası ekiple Fair The Walking Dead'i yarattı. Bu yaz ekranlara gelecek dizinin ilk sezonu sadece 6 bölümden oluşacak.

İlk olarak "Cobalt" ismi ile gündeme gelen dizi daha sonra Fear The Walking Dead olarak değiştirildi. Los Angeles şehrinde geçecek olan dizi salgının ilk zamanlarını konu edecek. TWD'ye sadık kalacak olan dizi de yine bir hayatta kalma savaşı, kavgalar, ittifaklar, dayanışmalar yer alacak. Biz olaylara Rick Grimes'in komadan uyanması ile dahil olmuştuk. Kendisini felaketin ortasında bulan Rick'ten önce dünyada neler yaşandığından habersizdik. Salgın nasıl ve neden başladı, insanlar salgından kurtulmak için neler yaptı, şehirler nasıl istilaya uğradı izleyememiştik. Bu dizide tüm bu soruların cevabını bulabileceğiz. Dizide çok daha fazla zombi olacağı, çokça ısırılma olayları ve patlamış beyinler olacağı da kesin.

Bir başka güzel yanı ise senaryonun bazı noktalarda TWD ile kesişecek şekilde kurgulanması. Yani iki dizi oyuncularını bazı noktalarda aynı kare içerisinde görmemiz mümkün.

Dizi daha başlamamış olmasına rağmen 2. sezon onayını da almış bulunmaktadır.

Bu Yazı Toplam 3019 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM