Facebookta Paylaş Tweetle

Turn: Washington's Spies Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
14 Oca 2016
Yazar

Turn: Washington's Spies Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Konusu tarihsel drama türünde olan Turn: Washington's Spies AMC kanalında yayınlanan dizilerden biridir.

Dizi yazılış şekli ile "TURИ" veya "TURИ: Washington's Spies" olarakta bilinir.

Amerikalı tarihçi yazar Alexander Rose'un 2007 yılında çıkan "Washington's Spies: The Story of America's First Spy Ring" kitabından esinlenen dizinin uyarlaması Craig Silverstein tarafından yapılmıştır.

Craig Silverstein ile birlikte Barry Josephson ve Michael Taylor yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Larry Rapaport, Mitchell Amstrad ve Henry Bronchtein de yapımcı olarak görev aldığı dizinin üretimi AMC Studios, Sesfonstein Productions ve Josephson Entertainment şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Pilot bölümü 64 dakika diğer bölümleri ortalama 42-47 dakika sürmektedir.

2015 yapımı "Fantastik Dörtlü" filminde "Ben Grimm/Taş Adam" rolünü canlandıran Jamie Bell dizinin başrolünde yer almaktadır. Seth Numrich, Daniel Henshall (The Beautiful Lie), Heather Lind (Boardwalk Empire), Meegan Warner, Kevin R. McNally, Burn Gorman (Game of Thrones, Forever), Angus Macfadyen, Samuel Roukin, JJ Feild, Ian Kahn, Owain Yeoman (The Mentalist) ve Ksenia Solo (Orphan Black) dizide rol alan diğer oyuncular olarak sıralanmaktadır.

İlk kez 6 Nisan 2014 yılında çıkış yapan dizinin sezonları 10 bölümden oluşmaktadır. 3. sezon onayını da almış, prömiyer tarihi 25 Nisan 2016 olarak ayarlanmıştır.

1776-77 yıllarında geçen dizide New York'un Setauket kasabasında yaşayan Abe Woodhull (Jamie Bell) isimli bir çiftçi ve çocukluk arkadaşları "The Culper Ring" isimli bir grup kurarlar. Kurdukları grup Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında beklemedikleri bir şekilde casusluk misyonunu üstlenir.

Bu Yazı Toplam 2076 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM