Facebookta Paylaş Tweetle

Empire Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
14 Oca 2016
Yazar

Empire Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Geçtiğimiz yıl çıkış yapan müzikal drama dizisi 'Empire' Fox kanalının başarılı dizilerinden biridir.

Lee Daniels ve Danny Strong tarafından oluşturulan dizi Imagine Television, Lee Daniels Entertainment, Danny Strong Productions, Little Chicken Inc. ve 20th Century Fox Television şirketleri tarafından üretilmektedir. Brian Grazer, Francie Calfo ve Ilene Chaiken yönetici yapımcı olarak hizmet veren isimlerdir.

Bölümleri ortalama 42 dakika süren dizinin çekimleri Chicago, New York City ve Philadelphia'da yapılmaktadır.

Dizinin başrollerinde Terrence Howard (Law & Order: LA) ve bu yıl düzenlenen 73. Altın Küre'de "Drama Dizisi En İyi Aktris" ödülünü kazanan Taraji P. Henson (Person of Interest) rol almaktadır. Oyuncu kadrosundaki diğer isimler Bryshere Y. Gray, Jussie Smollett, Trai Byers (90210), Grace Gealey, Malik Yoba (Revolution), Kaitlin Doubleday, Gabourey Sidibe (Difficult People), Ta'Rhonda Jones ve Serayah şeklinde sıralanmaktadır.

7 Ocak 2015 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 12 bölümün ardından sezonu kapatmış, olumlu eleştiriler alarak 18 bölümlük 2. sezon için yenilenmiştir. İlk sezon prömiyeri 9,90 milyon, ikinci sezon prömiyeri ise 16,18 milyon izleyiciyi ekran başına toplamıştır.

Dizide, ALS hastalığına yakalandıktan sonra yaşamı alt-üst olan hip-hop müzik sektörünün kralı Lucius Lyon'un (Terrence Howard) dramatik hayatı konu edilmektedir. Empire Entertainment müzik şirketinin CEO'su olan Lucius Lyon, hayata veda etmeden önce tahtını devretmek için yerine 3 oğlundan birini yetiştirmeye çalışır. Gençlik yıllarında uyuşturucu işine bulaşmış, müzik sektöründe yükseldikten sonra elini-ayağını çekmiştir. Empire Entertainment şirketinin temellerini ise çocuklarının annesi, eski eşi Cookie (Taraji P. Henson) ile birlikte atmışlardır. Uyuşturucu yüzünden 17 yıl hapis yatan Cookie hapishaneden çıkmış, durumu öğrenerek servete göz dikmiş ve kendi hakkına düşeni almaya kararlıdır.

Bu Yazı Toplam 2582 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM