Facebookta Paylaş Tweetle

Scandal Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
15 Oca 2016
Yazar

Scandal Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Kerry Washington'ın başrolünde oynadığı 'Scandal' ABC kanalının siyasi gerilim, drama türündeki dizilerinden biridir.

Grey's Anatomy, How to Get Away with Murder ve Private Practice dizilerinin yazar ve yapımcısı Shonda Rhimes tarafından yaratılan dizi de Betsy Beers ve Mark Wilding de yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Merri D. Howard, Scott Collins, Matt Byrne ve Heather Mitchell ise dizide yapımcı olarak görev almaktadır.

ABC Studios ve ShondaLand şirketleri tarafından üretimi yapılmakta, bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Kerry Washington (Boston Legal), Henry Ian Cusick (Lost, The 100), Columbus Short, Darby Stanchfield (Mad Men), Katie Lowes, Guillermo Díaz (Weeds), Jeff Perry, Tony Goldwyn, Bellamy Young (Criminal Minds), Joshua Malina, Scott Foley (Grey's Anatomy), Portia de Rossi (Arrested Development) ve Cornelius Smith Jr. olarak sıralanmaktadır.

İlk kez 5 Nisan 2012 tarihinde gösterime giren dizi sezonu 7 bölüm ile tamamlamıştır. Hatta dizi iptal edilirse diye bir son bile yazılmış ancak gösterilen ilgiden dolayı oldukça iyi izlenme oranları yakalamıştır. Şu anda 5. sezon gösterimi yapılan dizinin toplamda 78 bölümü yayınlanmıştır. Birçok ödüle aday gösterilen dizi 2013 yılında konuk oyuncu Dan Bucatinsky'ye Emmy ödülü kazandırmıştır.

Olivia Pope (Kerry Washington) Amerika Başkanlığı’na medya danışmanlığı yapmaktadır. Görevi ise politik isimlerin sırlarının ortaya çıkmasına engel olmak ve onları korumaktır. Ancak bir gün başkanla arasında yaşanan bir olaydan dolayı bu görevinden ayrılır ve kendi işini yapmaya karar verir. Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından kriz yönetimi danışmanlığı şirketini kuran Pope’un işleri, pek de umduğu gibi gitmez. Geçmişi peşini bırakmaz. Başkalarının hayatlarını düzene sokmaya çalışırken, kendi hayatının hakimiyetini kaybeder. Politik bir drama dizisi olan Scandal, güçlü bir kadın karakteri ön plana taşıyor. 

Bu Yazı Toplam 3296 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM