Facebookta Paylaş Tweetle

Punisher Pilot Bölüm Çekiliyor

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Punisher Pilot Bölüm Çekiliyor

Daredevil'ın 2. sezonunda Jon Bernthal'ın canlandıracağı Punisher karakteri yeni bir Marvel spinoff projesi olarak Netflix'e geliyor.

Daredevil'ın 2. sezonu 18 Mart Cuma günü prömiyerini yapacaktır. Yeni sezonda, The Walking Dead dizisinde Rick Grames'in meslektaşı ve dostu "Shane Walsh" karakterini canlandıran Jon Bernthal "Punisher/Frank Castle" olarak diziye katılacak. Son zamanlarda Marvel ve DC Comics karakterlerine rağbet çoğalınca Netflix'te sevilen antikahraman Punisher'a yeni bir dizi yapmaya karar verdi. Haber ilk TVLine tarafından duyurulmuştur.

Dizinin pilot bölümü beğenilir ve sipariş verilirse Netflix'in gösterime sunduğu 6. Marvel dizisi olacak. Daredevil ve Jessica Jones'in başarılı lansmanlarının ardından yapımı devam eden Luke Cage, Iron First ve tüm kahramanların karışımı The Defenders Netflix'in Marvel süper kahramanlarından uyarlanan projeleridir.

The Punisher daha önce üç kez beyaz perdeye uyarlanmıştır. Avustralya-Amerika ortak yapımı ilk uyarlama 1989 yılında yapılmış ve karakter Dolph Lundgren (James Bond, Rock IV "Sovyet boksör") tarafından canlandırılmıştır. Yönetmenliğini Mark Goldblatt'ın yaptığı film 9 milyon dolar bütçe ile çekilmiş ancak çok başarılı olamamıştır. IMDB puanı 15,191 oy ile 10 üzerinden 5,6 derecelendirmeye sahiptir.

Thomas Jane'in (Hung) başrolünü oynadığı ikinci film 2004 yılında çekilmiş, yönetmenliğini Jonathan Hensleigh yapmıştır. 33 milyon dolar gibi bir bütçe ile çekilen film toplam 54 milyon 700 bin dolar hasılat yapmıştır. John Travolta'nın da başrollerde oynadığı filmin IMDB puanı 118,078 oy ile 10 üzerinde 6,5 derecedir.

Ray Stevenson'ın (Rome, Dexter) başrolünde oynadığı Punisher: War Zone (Cezalandırıcı: Savaş Hattı) ise 2008 yılında gösterime girmiştir. Çekimlerine 35 milyon dolar bütçe harcanmış, toplam 10 milyon 100 bin dolar hasılat elde etmiştir. IMDB puanı 46,397 oylama ile 10 üzerinden 6 derecelendirmeye sahiptir.

Marvel çizgi roman karakteri Punisher ile ilgili diğer yazımıza buradan göz atabilirsiniz ►

Bu Yazı Toplam 2442 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM