Facebookta Paylaş Tweetle

Elementary Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Elementary Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Amerikalı yazar Robert Doherty tarafından oluşturulan 'Elementary' CBS kanalının suç draması dizilerinden biridir.

Sir Arthur Conan Doyle'nin yarattığı "Sherlock Holmes" karakterinin günümüze uyarlanmış, çağdaş ve modern halidir.

Yapımcılığını Robert Doherty ile birlikte Craig Sweeny, Sarah Timberman, Carl Beverly, John Coles ve John Polson üstlenmektedir. CBS Television Studios, Timberman/Beverly Productions ve Hill of Beans Productions şirketleri tarrafından üretilen dizinin bölümleri ortalama 43-46 dakika sürmektedir.

Jonny Lee Miller (Dexter, Eli Stone) ve Lucy Liu'nin (Southland) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Aidan Quinn (Prime Suspect), Jon Michael Hill ve ilerleyen sezonlarda diziye dahil edilen John Noble (Fringe) rol almaktadır.

İlk bölümü 27 Eylül 2012 tarihinde yayınlanan dizi eleştirmenler tarafından olumlu notlar elde etmiştir. 4. sezonu devam eden dizinin tüm sezonları 24 bölümden oluşmaktadır.

Dizi de Sherlock Holmes olarak Jonny Lee Miller karşımıza çıkıyor. Eski bir uyuşturucu bağımlısıdır ve New York Polis Teşkilatı'nda yardımcı danışman olarak görev yapmaktadır. Tedavi maksatlı İngiltere'den New York'a gelmiştir ancak New York'ta yaşanan suçlar daha çok ilgisini çekmiş ve orada kalmıştır. Eski bir cerrah olan Dr. Joan Watson (Lucy Liu) Sherlock'un rehabilitasyonuna yardımcı olması için Sherlock'un babası Morland Holmes (John Noble) tarafından işe alınmıştır. Gün içerisinde Sherlock ile ilgilenmekte suçları çözmesi için de yardımcı olmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2888 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM