Facebookta Paylaş Tweetle

Reign Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Reign Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

İlk kez 17 Ekim 2013 tarihinde gösterime sunulan 'Reign' The CW kanalının tarihsel fantezi, romantizm türündeki dizileri arasındadır.

Laurie McCarthy ve Stephanie SenGupta (Law & Order, Hawaii Five-0) tarafından oluşturulan dizide ayrıca Brad Silberling, John Weber ve Frank Siracusa yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Joyful Girl Productions, Take 5 Productions, Whizbang Films, Warner Bros. Television ve CBS Television Studios şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 42 dakika sürmektedir.

Dizinin önde gelen isimleri Adelaide Kane (Teen Wolf), Megan Follows, Torrance Coombs (The Tudors.) ve Toby Regbo olarak sıralanmaktadır. Ayrıca Jenessa Grant, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Jonathan Keltz, Rossif Sutherland, Sean Teale, Craig Parker, Rose Williams, Rachel Skarsten, Charlie Carrick ve Ben Geurens kadroda rol alan isimler arasındadır.

17 Ekim 2013 tarihinde çıkış yapan dizi düşük izlenme oranlarına rağmen 3. sezon onayını almayı başarmıştır. Gösterimi halen devam etmekte olup ilk iki sezon 22'şer, üçüncü sezon 18 bölümden oluşmaktadır. Cinsel içerikli bölümlerin aşırıya kaçmasından dolayı eleştirilere maruz kalmış, bazı kısımlar kanal tarafından kırpılmıştır.

Dizi 1500'lü yıllarda II. Henry'nin Kral olduğu dönemlerde Fransa'nın siyaset ve güç oyunlarını ele alır. Babası ölünce 15 yaşında İskoçya Kraliçesi ünvanını kazanan Mary Stuart (Adelaide Kane), Fransa kralının oğlu Prens Francis (Toby Regbo) ile nişanlandırılır. Bu evlilik İskoçya ve Fransa'yı daha güçlü kılmak için atılmış bir adımdır. Marry 3 yakın arkadaşı ile birlikte Fransa'ya gelir ve olaylar gelişir.

Bu Yazı Toplam 5097 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM