Facebookta Paylaş Tweetle

Daredevil Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
05 Nis 2015
Yazar

Daredevil Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Marvel'in süper kahramanı Daredevil, Netflix ekranlarında yerini almak için geri sayıma başladı.

Spiderman, Batman, Flash gibi alışılmış süper kahramanlardan sıkılanlar için alternatif olabilecek dizi gündüzleri avukatlık yapan, geceleri ise suçluların peşine düşen kör bir adamın maceralarını konu alıyor.

Çekimleri New York'ta yapılan dizinin başrollerinde Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Rosario Dawson, Vincent D'Onofrio, Ayelet Zurer ve Bob Gunton gibi oyuncular yer alıyor ve oldukça güçlü bir kadroya sahip.

Gündüzleri avukatlık yaparak masum insanları koruyan Matt Murdock (Charlie Cox), geceleri ise Daredevil kimliği ile suç dünyası ile haksızlığa karşı savaşarak adaleti sağlayacak. O, alışılmış süper kahramanların biraz dışında bir karakter. Süper güçleri yok, yenilmez değil, daha çocukken radyoaktif bir kaza geçirerek gözlerini kaybetmiş fakat duyuları normal insanlara göre kat kat fazla. Etrafındaki nesnelerin biçimini ve yerini tespit edebiliyor.

Daha önce sinemaya uyarlanan çizgi romanın süper kahramanı Ben Affleck tarafından canlandırılmıştı. Dexter dizisinin ünlü oyuncusu Michael C. Hall'in de Daredevil rolü için aday olarak gösterildiği dizi de başrol Broadway Empire dizisinden de Owen Sleater rolü ile hatırlayacağınız İngiliz aktör Charlie Cox'a verildi. Kötü adam Kingpin rolünde ise Vincet D'Onofrio'yu izleyeceğiz.

Fragmanlarda da izleyeceğiniz gibi bir diğer tartışma konusu ise Matt'in kostümü olmuştu. Başlangıç olarak siyah bir kostüm ile boy gösterecek olan kahramanımızın zamanla kostümü üzerinde değişiklikler yapılacak ve bilinen kırmızı kostümüne kavuşacak.

10 Nisan 2015 tarihinde ekranlarda olacak dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşacak. Umarız seyir zevki güzel ve uzun soluklu bir dizi olur.

Bu Yazı Toplam 2142 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM