Facebookta Paylaş Tweetle

The Leftovers Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

The Leftovers Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

HBO kanalında yayınlanan 'The Leftovers' gizem, drama, fantezi türlerinde olan Amerikan yapımı dizilerden biridir.

Oscar adaylığı da bulunan Tom Perrotta'nın aynı isimli romanından uyarlanan dizi Damon Lindelof ve Tom Perrotta tarafından Tv için geliştirilmiştir. İkili ile birlikte Peter Berg, Sarah Aubrey, Mimi Leder ve Tom Spezialy yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bölümleri ortalama 51 dakika süren dizinin üretimi White Rabbit Productions, Film 44, Warner Bros. Television ve HBO Entertainment şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki öne çıkan isimler Justin Theroux (Parks and Recreation), Amy Brenneman (Private Practice), Christopher Eccleston (Doctor Who), Liv Tyler, Chris Zylka (The Secret Circle), Margaret Qualley, Carrie Coon ve Emily Meade olarak sıralanmaktadır.

29 Haziran 2014 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. İlk sezon kitabın bütününü kapsar. Onay alan 10 bölümlük ikinci sezon ise tamamen özgün olarak yazılmıştır. Reytingleri vasatın altında olmasına rağmen dizi final sezonu olmak kaydı ile 3. sezon için onay almayı başarmıştır.

Dizide, dünya nüfusunun %2'sinin (140 milyon) açıklanamayan bir şekilde bir anda ortadan yok olması konu ediliyor. Hikaye New York'un kurgusal bir kasabası olan Mapleton'da geçiyor ve Garvey ailesinin yaşadıkları ve tanıdıkları üzerinde yoğunlaşıyor. 

Bu Yazı Toplam 8274 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM