Facebookta Paylaş Tweetle

Homeland Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Homeland Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

İsrailli yazar ve yapımcı Gideon Raff'ın 'Prisoners of War' isimli dizisinden uyarlanan 'Homeland' Showtime kanalının casus temalı psikolojik-siyasi gerilim dizilerinden biridir.

Dizinin Amerikan versiyonu Howard Gordon (24, Tyrant) ve Alex Gansa (Beauty and the Beast) tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. İkili ile birlikte Gideon Raff, Michael Cuesta, Avi Nir, Ran Telem, Henry Bromell, Alexander Cary, Chip Johannessen, Meredith Stiehm, Lesli Linka Glatter, Patrick Harbinson ve Claire Danes dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Teakwood Lane Productions, Cherry Pie Productions, Keshet Broadcasting, Fox 21 Television Studios ve Showtime Networks şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 46 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler 4 kez Altın Küre 3 kez Emmy ödülü kazanan aktris Claire Danes, Emmy ve Altın Küre ödüllü aktör Damian Lewis (Band of Brothers), Morena Baccarin (Gotham), David Harewood, Diego Klattenhoff, Jackson Pace, Morgan Saylor, Mandy Patinkin (Dead Like Me), Jamey Sheridan (Law & Order: Criminal Intent), David Marciano, Navid Negahban (24), Rupert Friend, Sarita Choudhury, Tracy Letts, F. Murray Abraham, Nazanin Boniadi, Laila Robins, Sebastian Koch, Miranda Otto, Alexander Fehling ve Sarah Sokolovic olarak sıralanmaktadır.

2 Ekim 2011 tarihinde çıkış yapan dizi 6. sezon onayını da almış olup sezonları 12'şer bölümden oluşmaktadır. Son sezon finalini 20 Aralık 2015 tarihinde yapan dizi 6. sezon prömiyerini önümüzdeki sonbahar aylarında yapacaktır.

Dizi tam bir ödül canavarı olarak bilinir. 100'den fazla ödüle aday gösterilmiş ve 50'den fazla ödülün sahibi olmuştur.

Amerikan Deniz Kuvvetleri'nde Çavuş olarak görev yapan Nicholas Brody (Damian Lewis) 8 yıl boyunca El-Kaide terör örgütü tarafından tutsak edilir. Ve birgün Afganistan'da teröristlerin sığınma evlerinden birinde bulunarak ülkesine getirilir. Ülkesinde bir kahraman edasıyla karşılanır ve tüm basının ilgi odağı olur. Zamanla senatörlüğe kadar yükselir. Ancak Nicholas olaylara artık farklı bir gözle bakmaya başlar ve ülkesine düşman olur. Bir müslüman olarak El-Kaide'ye gizli ajan olarak hizmet etmeye başlar. Bu durumdan şüphelenen ve onu takibe alan tek kişi vardır o da bipolar bozukluğu (duygudurum bozukluğu, manik depresyon) hastalığı olan CIA ajanı Carrie Mathison (Claire Danes)'dir.

Bu Yazı Toplam 3812 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM