Facebookta Paylaş Tweetle

Orange is The New Black Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Orange is The New Black Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Piper Kerman'ın anılarını yazdığı aynı isimli kitabından uyarlanan 'Orange Is The New Black' Netflix'in komedi, dram türündeki dizilerinden biridir.

Amerikalı yazar ve yapımcı Jenji Kohan tarafından oluşturulan dizi Lionsgate Television ve Tilted Productions ortaklığında üretilmektedir.

Çekimleri New York'ta yapılmakta, bölümleri ortalama 51-60 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Taylor Schilling (Mercy), Laura Prepon, Michael J. Harney (Deadwood), Michelle Hurst, Kate Mulgrew (Star Trek: Voyager), Jason Biggs, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning (Sons of Anarchy), Selenis Leyva (Blue Bloods), Adrienne C. Moore, Dascha Polanco, Nick Sandow, Yael Stone ve Samira Wiley olarak sıralanmaktadır.

Dizinin 13 bölümlük ilk sezonu 11 Temmuz 2013 tarihinde serbest bırakılmıştır. Netflix'in en çok izlenen dizisi olma ünvanını da alarak eleştirmenler tarafından övgüler aldı. Üçü Emmy ödülü olmak üzere toplam 12 dalda ödül kazandı ve 13 bölümlük ikinci sezon için yenilendi. İkinci sezon da başarısını devam ettiren dizi 13 bölümden oluşan 3. ve 4. sezon onaylarını da almayı başardı. Üçüncü sezonu 11 Haziran 2015 tarihinde gösterime giren dizinin 4. sezonu önümüzdeki yaz aylarında yayınlanacaktır.

Konusu itibari ile Piper Chapman (Taylor Schilling) etrafında gelişen dizi New York City'de geçiyor. Chapman'ın yaşamında herşey yolunda gitmek üzereyken ve evlilik hazırlıkları peşindeyken üniversite yıllarında işlediği bir suçtan ötürü 15 ay ceza alarak mahkum edilir. Cezasına sebep olan kişi üniversitede tanıdığı uyuşturucu satıcısı kız arkadaşı Alex Vause (Laura Prepon) ile aynı federal hapishaneye düşer. Bir süre sonra da birlikteliklerine devam ederek hapishanedeki mahkumlarla uğraşırlar. Konforlu yaşamını bırakıp alışık olmadığı bir düzene girmesi Chapman için kolay olmayacaktır.

Bu Yazı Toplam 3156 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM