Facebookta Paylaş Tweetle

Halt And Catch Fire Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Halt And Catch Fire Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Christopher Cantwell ve Christopher C. Rogers tarafından yaratılan 'Halt And Catch Fire' AMC kanalının bir dönemi anlatan drama türündeki dizilerinden biridir.

İkili ile birlikte Jonathan Lisco, Mark Johnson ve Melissa Bernstein dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi AMC Studios, Lockjaw Productions ve Gran Via Productions şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 42 dakika sürmektedir.

01 Haziran 2014 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 2 sezon 20 bölüm yayınlanmıştır. Bu yıl gösterime girecek üçüncü sezon onayını da alan dizinin çekimleri Atlanta, Georgia bölgesinde yapılmaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Lee Pace (Pushing Daisies), Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishé (Scrubs), Toby Huss (Carnivàle) ve Aleksa Palladino (Boardwalk Empire) olarak sıralanmaktadır.

Dizi 1983 yılında geçmektedir. Kişisel bilgisayarların kullanılmaya başlandığı dönemlerde bilgisayar çağı hızla yükselirken, internetinde gelişim süreci anlatılıyor. Joe MacMillan (Lee Pace) yaptığı icatlarla dönemin dev şirketleri ile karşı karşıya kalan bir dahi, ileri görüşlü bir mühendistir. "Satışlarınızı arttırırım" sloganı ile küçük bir şirkette işe başlayan MacMillan aynı şirkette çalışan Gordon Clark (Scoot McNairy) ile birlikte IBM şirketinin bilgisayarlarında kullandıkları işlemcinin aynısını yaparlar. Sonuç olarak karşılarında IBM'in avukatlar ordusunu bulurlar ancak MacMillan'ın bu durum için de bir planı vardır.

Bu Yazı Toplam 5593 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM