Facebookta Paylaş Tweetle

Tyrant Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Tyrant Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Homeland'in yaratıcıları Gideon Raff, Howard Gordon ve Craig Wright tarafından oluşturulan 'Tyrant' FX kanalının politik gerilim, drama türündeki dizilerinden biridir.

Üçlü ile birlikte Michael Lehmann, Avi Nir, Hugh Fitzpatrick ve David Yates dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi Teakwood Lane Productions, Keshet Broadcasting, FX Productions ve Fox 21 Television Studios şirketleri tarafından yapılan dizinin pilot bölümü 55 dakika, diğer bölümleri ortalama 45 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Adam Rayner, Jennifer Finnigan (Close to Home), Ashraf Barhom, Fares Fares, Moran Atias, Noah Silver, Anne Winters (The Fosters), Salim Daw, Mehdi Dehbi, Alice Krige (Deadwood) ve Justin Kirk (Weeds) olarak sıralanmaktadır.

10 bölümden oluşan ilk sezon 24 Haziran 2014 tarihinde prömiyerini yapmıştır. 16 Haziran 2015 tarihinde 12 bölümden oluşan ikinci sezon prömiyerini yapan dizi bu yıl gösterilmek üzere 10 bölümlük üçüncü sezon onayını da almıştır.

Baladi isimli kurgusal bir Arap ülkesinde geçen dizinin çekimleri İsrail'in çeşitli bölgelerinde yapılmaktaydı. Ancak Hamas ve İsrail arasında çıkan şiddetli çatışmalar sonucu ilk sezonun son bölümlerinin üretimini İstanbul'da yapılmıştır.

Dizide, diktatör babasından kaçıp Amerika'ya yerleşen, Los Angeles'ta çocuk doktoru olarak mesleğini icra eden Bassam (Adam Rayner), 20 yıl sonra yeğeninin düğünü için eşi Molly (Jennifer Finnigan) ve 2 çocuğu ile birlikte anavatanına geri döner. Birden kendisini geçmişinin gölgesinde bulan Bassam, Ortadoğu'nun karanlık ve karmaşık yapısı içinde yaşam mücadelesi vermeye başlar.

Bu Yazı Toplam 2643 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM