Facebookta Paylaş Tweetle

Rizzoli & Isles Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
17 Oca 2016
Yazar

Rizzoli & Isles Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Amerikalı yazar ve emekli doktor Tess Gerritsen'in aynı isimli romanından uyarlanan Rizzoli & Isles TNT kanalının polisiye, suç draması dizilerinden biridir.

Janet Tamaro tarafından tv için geliştirilen dizide ayrıca Bill Haber, Michael M. Robin, Joel Fields, Michael Zinberg, Jan Nash, Ken Hanes, Antoinette Stella, Michael Sardo, Charles Grant Craig, Julie Hebert ve Jeff Hayes yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Hurdler Productions, Ostar Entertainment ve Warner Horizon Television şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 45-55 dakika sürmektedir.

Başrollerinde Angie Harmon (Law & Order) ve Sasha Alexander (NCIS) rol almaktadır. Ayrıca Lee Thompson Young, Jordan Bridges, Bruce McGill, Lorraine Bracco, Brian Goodman ve Idara Victor dizinin önemli karakter oyuncularını canlandırmaktadır.

6. sezonu devam eden dizi aynı zamanda son sezonu olacak 7. sezon için de yenilenmiştir. İlk kez 12 Temmuz 2010 tarihinde çıkış yapmış toplam 86 bölümü yayınlanmıştır. Gösterisine güçlü reytinglerle başlayan dizi uzun süre kanalın yüksek izlenme oranları yakalayan dizileri arasında yer aldı. Ancak 5. ve 6. sezon izleyicilerini kaybetmeye ve %35 oranlarında düşüşler yaşamaya başladı.

Dizinin konusu, birbirinden farklı karakterlere sahip biri Boston Polis Departmanı'nda Dedektif Jane Rizzoli (Angie Harmon) diğeri adli tıp uzmanı Dr. Maura Isles (Sasha Alexander) iki kadının çözdükleri davalara ve arkadaşlıkları üzerine kuruludur.

Bu Yazı Toplam 3247 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM