Facebookta Paylaş Tweetle

Mercy Street Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
18 Oca 2016
Yazar

Mercy Street Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Lisa S. Wolfinger ve David Zabel (ER) tarafından yaratılan tıbbi dönem draması 'Mercy Street' PBS kanalının yeni dizilerinden biridir.

İkili ile birlikte Ridley Scott ve David W. Zucker dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Lone Wolf Media, Remainder Men ve Scott Free Productions şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 54 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler McKinley Belcher III, Suzanne Bertish (Rome), Norbert Leo Butz (Bloodline), L. Scott Caldwell (Lost), Gary Cole (Veep), Peter Gerety, Shalita Grant, Hannah James, Brad Koed, Luke Macfarlane (Killjoys), Cameron Monaghan (Shameless, Gotham), Donna Murphy ve Josh Radnor olarak sıralanmaktadır.

Roxann Dawson tarafından yönetilen "The New Nurse" isimli bölümü 14 Ocak'ta serbest bırakılmasına rağmen orijinal yayın tarihi 17 Ocak olarak planlanmıştır. İlk sezonu 6 bölümden oluşacak dizinin kapanış bölümü 21 Şubat'ta yapılacaktır.

Yayınlanan bölüm eleştirmenler tarafından karışık notlar almıştır. Metacritic notu 14 yoruma göre 60/100, Rotten Tomatoes puanı ise 4,6/10 derece ile 12 yorumdan %58 bir onay notuna sahiptir.

Dizi, iç savaş döneminde Alexandria, Virginia'daki Mansion House Hastanesi'nde gönüllü olarak hizmet veren Emma Green (Hannah James) ve Mary Phinney (Mary Elizabeth Winstead) isimli iki hemşireyi merkezine almaktadır. Gerçek anılardan esinlenerek uyarlanan dizi Amerikalı tarihçi James M. McPherson ve tıbbi fotoğraf alanında dünyanın en büyük özel koleksiyonuna sahip Dr. Stanley Burns ile istişare edilerek üretilmiştir.

Bu Yazı Toplam 2964 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM