Facebookta Paylaş Tweetle

Marseille Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
20 Oca 2016
Yazar

Marseille Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Dan Franck tarafından oluşturulan Marseille (Marsilya) Netflix'in ilk orijinal Fransız üretimi olan dram türündeki dizilerinden biridir.

Fransa'nın en iyi yazar, yönetmen ve oyuncularının elinden çıkan "Marseille" Fransız bakış açısı ile eşsiz bir hikayeyi ekranlara getirmeye hazırlanıyor.

Başrollerini Oscar'a adaylığı da bulunan, Altın Küre ödüllü, Fransız asıllı Rusya vatandaşı aktör Gérard Depardieu ile birlikte Fransız sinemasının tanınan simalarından Benoît Magimel paylaşmaktadır. Fransız sinemasının bu iki devi ile birlikte Géraldine Pailhas, Nadia Farès, Gérard Meylan, Nassim Si Ahmed, Antoine Coesens, Nozha Khouadra, Maruschka Detmers, Hippolyte Girardot ve Carolina Jurczak kadrodaki oyuncular arasındadır.

Dizi, güç, yolsuzluk teması ile birlikte Fransız liman kenti Marsilya'nın kaderini belirleyecek bir başkanlık yarışını konu edinmektedir.

Robert Taro (Gérard Depardieu) 25 yıldır Marsilya'nın belediye başkanlığını yapmaktadır. Bir sonraki yerel seçimler yaklaşmakta ve büyük hedefleri olan, iddialı bir genç adam ("Lucas Barrès" / Benoît Magimel) en büyük rakibi olarak başkanlık koltuğuna göz dikmiştir. Her iki adayın başkan olabilmek için acımasızca mücadelesinin işleneceği dizide ayrıca uyuşturucu lordları, kirli politikacılar, zengin çıkarcılar, sendikacılar, kavgalar ve intikam duyguları gibi konulara da yer verilecektir. Olaylar başkanlık yarışından çıkarak bir güç gösterisi haline dönüşecektir.

Dizinin ilk iki bölüm yönetmenliği Florent-Emilio Siri tarafından yapılmıştır. Ayrıca yönetmen koltuğuna oturacak bir başka isim Samuel Benchetrit olarak açıklanmıştır. Pascal Breton'un da yapımcısı olduğu dizi Federation Entertainment tarafından üretilmektedir.

8 bölümden oluşacak ilk sezonun yayın tarihi 5 Mayıs 2016 Cuma olarak planlanmıştır.

Bu Yazı Toplam 7451 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM