Facebookta Paylaş Tweetle

Grace and Frankie Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
20 Oca 2016
Yazar

Grace and Frankie Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Marta Kauffman ve Howard J. Morris tarafından oluşturulan 'Grace and Frankie' Netflix'in komedi dizilerinden biridir.

İkili ile birlikte Jane Fonda, Lily Tomlin, Paula Weinstein, Dana Goldberg, David Ellison ve Marcy Ross dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Skydance Television ve Okay Goodnight şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 25-32 dakika sürmektedir.

Başrollerinde iki kez Oscar ödülü kazanan sinema oyuncusu Jane Fonda ve defalarca Emmy ödülü kazanan Lily Tomlin'in yer aldığı dizide ayrıca BAFTA ve Emmy ödüllü aktör Sam Waterston (Law & Order), Emmy ve Altın Küre ödüllü Martin Sheen (The West Wing), Brooklyn Decker (Royal Pains), Ethan Embry (Brotherhood), June Diane Raphael (New Girl) ve Baron Vaughn bulunmaktadır.

8 Mayıs 2015 tarihinde 13 bölümlük ilk sezonu yayınlanan dizi eleştirmenlerce karışık dereceler elde etti. Metacritic tarafından 27 incelemede 58% derece elde ederken, Rotten Tomatoes sitesinden 38 oyla 55% derece aldı. IMDB puanı ise 8,306 oy karşılığı 8,1/10 olarak görünmektedir. Netflix ise bu eleştirilere nispeten gösterinin arkasında durdu ve 2. ve 3. sezon için 13'er bölüm sipariş vererek diziyi yeniledi. 2. sezon yayın tarihi 5 Mayıs 2016 Cuma olarak açıklandı.

Grace Hanson (Jane Fonda) ve Frankie Bergstein (Lily Tomlin) birbirlerinden nefret eden iki ezeli rakiptir. Kocaları Sol Bergstein (Sam Waterston) ve Robert Hanson (Martin Sheen) aynı hukuk bürosunda avukat olarak çalışmakta ve boşanma davalarına bakmaktadırlar. Robert ve Sol birbirine aşık olduklarını duyurduktan ve eşlerini terk ettikten sonra Grace ve Frankie'nin hayatı alt-üst olur. Bu durum onların birbirlerine kenetlenmesine ve aralarında güçlü bir bağ oluşmasına sebep olur.

Bu Yazı Toplam 1930 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM