Facebookta Paylaş Tweetle

Scorpion Konusu – Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
21 Oca 2016
Yazar

Scorpion Konusu – Tanıtım (Dizi 2014)

Amerikalı senarist ve yapımcı Nick Santora tarafından oluşturulan 'Scorpion' CBS kanalının aksiyon, drama türündeki dizilerinden biridir.

Nick Santora "Prison Break, Breakout Kings, Law & Order" ve "The Guardian" gibi birçok başarılı diziyi kaleme almış ve yapımcılığını yapmıştır. Santora ile birlikte Danielle Woodrow, Danny Rose, Scooter Braun, Walter O'Brien, Heather Kadin, Justin Lin, Nicholas Wootton, Alex Kurtzman ve Roberto Orci dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi CBS Television Studios, K/O Paper Products, Black Jack Films, Perfect Storm ve SB Projects şirketleri tarafından üretilen dizinin bölümleri ortalama 41-43 dakika sürmektedir.

Başrollerindeki oyuncular Elyes Gabel (Casualty), Katharine McPhee (Smash), Eddie Kaye Thomas ('Til Death), Jadyn Wong (Being Erica), Ari Stidham, Robert Patrick (True Blood) ve Riley B. Smith olarak sıralanmaktadır.

İlk sezonu 22 bölümden oluşan dizi 22 Eylül 2014 tarihinde çıkış yapmıştır. 24 bölümden oluşan ikinci sezon onayını da alarak 21 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır.

Eleştirmenler tarafından düşük notlar almasına rağmen oldukça iyi izlenme oranları ve reyting dereceleri elde etmiştir. Birinci sezonun ilk bölümü 18-49 yaş aralığı 13,83 milyon, sezon finali ise 10,71 milyon izlenme oranına sahiptir.

Dizi, üstün zekaya sahip, FBI ile çalışan bir grup insanı konu alıyor. 197 IQ ile dünyanın en zeki beşinci insanı olarak gösterilen, bilgisayar dahisi Walter O'Brien (Elyes Gabel) ve üstün zekalı, farklı yeteneklere sahip ekibi dünyanın sorunlarını ve modern çağın getirdiği tehditleri birlikte çözmeye çalışıyorlar.

Bu Yazı Toplam 2573 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM