Facebookta Paylaş Tweetle

Getting On Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
21 Oca 2016
Yazar

Getting On Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Mark V. Olsen ve Will Scheffer tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan 'Getting On' HBO kanalının medikal temalı kara mizah dizilerinden biridir.

Aynı adı taşıyan İngiliz serisinden uyarlanan dizide ikili ile birlikte Geoff Atkinson, Jane Tranter, Jo Brand, Joanna Scanlan, Julie Gardner ve Vicki Pepperdine yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Yönetmen koltuğunda ise Miguel Arteta, Howard Deutch ve Becky Martin isimleri oturmaktadır.

Anima Sola Productions ve BBC Worldwide Productions şirketleri tarafından üretilen dizinin bölümleri ortalama 30 dakika sürmektedir.

Sezonları 6 bölümden oluşan dizi ilk olarak 24 Kasım 2013 tarihinde çıkış yapmış, 13 Aralık 2016 tarihinde final yapmıştır. Eleştirmenler tarafından genellikle olumlu dereceler elde eden dizinin IMDB puanı 2,153 oy ile 10 üzerinden 7,7'dir.

Başrollerinde öne çıkan isimler üç kez Emmy ödülü kazanmış aktris Laurie Metcalf (Roseanne, Desperate Housewives), Alex Borstein (Workaholics), Niecy Nash (The Soul Man) ve Mel Rodriguez (The Last Man on Earth) olarak sıralanır.

Dizide, yaşlılık hekimliği yapan bir grup doktor ve hemşirenin hastaları ile yaşadıkları günlük komik olaylar konu edilmektedir.

Bu Yazı Toplam 2043 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM