Facebookta Paylaş Tweetle

Hell On Wheels Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
21 Oca 2016
Yazar

Hell On Wheels Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Joe Gayton ve kardeşi Tony Gayton tarafından oluşturulan 'Hell On Wheels' AMC kanalının western temalı dönem draması dizilerinden biridir.

Gayton kardeşler ile birlikte Jeremy Gold, David Von Ancken ve John Wirth dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Çekimleri Kanada'nın Alberta, Near Calgary bölgesinde yapılan dizinin üretimi Entertainment One, Nomadic Pictures, H.O.W. Productions, Endemol, Wirthwhile TV ve AMC Studios şirketleri tarafından yapılmaktadır. Paul Kurta, Chad Oakes, Mike Frislev, Jordan Feiner ve Keri Young'un da yapımcısı olduğu dizinin bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Dizinin başrolünde 2006 yapımı "Conviction" dizisi ve "Tully" filme ile öne çıkan Amerikalı aktör Anson Mount bulunmaktadır. Kadrodaki diğer oyuncular Colm Meaney (Childhood's End), Oscar ve Altın Küre ödüllü Amerikalı şarkıcı ve aktör Common, Dominique McElligott (The Astronaut Wives Club), Tom Noonan, Eddie Spears, Ben Esler (The Pacific), Phil Burke, Christopher Heyerdahl (Gotham), Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Dohn Norwood, Jennifer Ferrin, MacKenzie Porter, Jake Weber (Tyrant), Tim Guinee, Byron Mann (Arrow), Reg Rogers, Angela Zhou ve Chelah Horsdal olarak sıralanmaktadır.

İlk kez 6 Kasım 2011 tarihinde prömiyerini yapan dizi toplam 5 sezon sürmektedir. İlk üç sezonu 10, dördüncü sezonu 13 bölümden oluşmaktadır. Son sezonu ise iki parça halinde 7'şer bölüm halinde yayınlanmaktadır. Dizinin kalan son 7 bölümü önümüzdeki yaz aylarında yayınlanacak ve finalini yapacaktır.

1865 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan iç savaş sona ermiştir. Kuzey ve Güney arasında döşenen demiryolu hattı inşası tüm zorluklara rağmen devam etmektedir. Güney cephesinin konfederasyon askerlerinden olan Cullen Bohannon (Anson Mount) savaşta karısını kaybetmiş intikam arayışı için Vahşi Batı'ya gelmiştir. Yaşadığı bir takım olaylar onu demiryolu hattının inşasına sürüklemiştir. Amerika'nın ilerleyişini, toplumsal sorunlarını, kölelikten henüz kurtulan zenci-beyaz ilişkilerini, kızılderili sorunları ve politikacıların zenginlik ve siyasi çıkarlarını ele alan dizi de hem rayların ilerleyişine, hem de Cullen Bohannon'un yaşadığı hayat hikayesine tanık olacaksınız.

Bu Yazı Toplam 2589 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM