Facebookta Paylaş Tweetle

Gotham Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
22 Oca 2016
Yazar

Gotham Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Karakterleri DC Comics çizgi romanından uyarlanan 'Gotham' Bruno Heller tarafından oluşturulan Fox kanalının aksiyon, suç draması dizilerinden biridir.

İngiliz senarist, yapımcı ve yönetmen Heller aynı zamanda HBO kanalına ürettiği "Rome" ve CBS kanalının dizisi "The Mentalist" gibi başarılı yapımları ile de bilinir. Heller ile birlikte Danny Cannon, John Stephevens ve Ben Edlund'un da yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizide Scott White yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Çekimleri Manhattan'da yapılan dizinin bölümleri ortalama 42-49 dakika sürmekte, üretimi ise DC Entertainment, Primrose Hill Productions ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

"The O.C." ve "Southland" dizileri ile hatırlanan Ben McKenzie'nin başrolünü paylaştığı dizide rol alan oyuncular Donal Logue (Sons of Anarchy, Vikings), David Mazouz (Touch), Robin Lord Taylor (Law & Order), Erin Richards (Breaking In), Zabryna Guevara (Burn Notice), Sean Pertwee (Elementary), Camren Bicondova, Cory Michael Smith, Jada Pinkett Smith (Hawthorne), Victoria Cartagena, Andrew Stewart-Jones, John Doman (Person of Interest), Morena Baccarin (Homeland), Chris Chalk, Nicholas D'Agosto (Masters of Sex), James Frain, Jessica Lucas (Gracepoint), Drew Powell ve Michael Chiklis (The Shield) olarak sıralanmaktadır.

İlk bölümü ile 22 Eylül 2014 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu 16 bölüm olarak planlanmış, sonrasında 22 bölüme uzatılmıştır. 22 bölümden oluşan İkinci sezon onayını da almış ve gösterimi devam etmektedir.

Bruce Wayne'in (Batman) henüz çocuk olduğu dönemlerde geçen dizi Gotham City Polis Departmanı dedektifi James Gordon'u (Ben McKenzie) merkezine almaktadır. Emektar ortağı dedektif Harvey Bullock (Donal Logue) ile birlikte suç oranlarının yüksek olduğu Gotham City'de cinayetleri ve suçluları yakalamak için mücadele etmektedir. Şehrin karanlık yüzleri ile mücadele ederken bir yandan da annesini ve babasını kaybeden Bruce Wayne'in Batman olma yolculuğuna eşlik edecektir. Penguen, Bilmececi, Joker, Kedi Kadın, Zehirli Sarmaşık gibi Batman'in düşmanı bir çok ünlü karakter de dizide gençlik halleri ile sahne almaktadır.

Dizi ile ilgili inceleme yazımıza buradan bakabilirsiniz ►

Bu Yazı Toplam 2810 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM