Facebookta Paylaş Tweetle

Mom Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
22 Oca 2016
Yazar

Mom Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Anna Faris ve yedi kez Emmy ödülü kazanan Allison Janney'in (The West Wing) başrollerini paylaştıkları 'Mom' CBS kanalının sitcom türündeki komedi dizilerinden biridir.

"Two and a Half Men", "The Big Bang Theory", "Mike & Molly" gibi başarılı dizilerin yaratıcısı Chuck Lorre, Eddie Gorodetsky ve Gemma Baker tarafından oluşturulan dizi Chuck Lorre Productions ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından üretilmektedir. Nick Bakay'ın da yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin bölümleri ortalama 18-21 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler Sadie Calvano, Nate Corddry (Harry's Law), Matt L. Jones (Breaking Bad), French Stewart, Spencer Daniels (Crash), Blake Garrett Rosenthal, Mimi Kennedy, Jaime Pressly (Jennifer Falls) ve Beth Hall olarak sıralanmaktadır.

23 Eylül 2013 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 22 bölüm sonunda sezon finali yaptı. Eleştirmenler tarafından çok sayıda övgüler alarak ikinci sezon için 22 bölüm yeni sipariş aldı. İkinci sezon izlenme oranları ve reytingleri daha da yükselen dizi, gösterimi halen devam etmekte olan üçüncü sezon için yenilendi. Dizisindeki performansından dolayı 2014 ve 2015 yıllarında Allison Janney "Komedi dizisi en iyi yardımcı kadın oyuncu" dalında iki kez Emmy ödülü kazandı.

İki çocuk annesi, alkol ve kumar bağımlısı Christy Plunkett (Anna Faris) ve yine alkol bağımlısı annesi Bonnie Plunkett'in (Allison Janney) alkolizme karşı mücadeleleri konu edilmektedir. Christy, hem çocuklarını iyi yetiştirmek, onlara iyi bir anne olmak için çabalamakta, hem de geçmişindeki hataları telafi etmek için uğraşmaktadır. Aynı zamanda bir işletmede garsonluk yapan Christy yaklaşık bir yıldır alkol bağımlılığı ile mücadele etmektedir.

Bu Yazı Toplam 3197 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM