Facebookta Paylaş Tweetle

Chicago Fire Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
22 Oca 2016
Yazar

Chicago Fire Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Michael Brandt ve Derek Haas tarafından oluşturulan 'Chicago Fire' NBC kanalının aksiyon, drama türündeki dizilerinden biridir.

İkili ile birlikte Emmy ödüllü yapımcı Dick Wolf (Law & Order), Danielle Gelber, Peter Jankowski, Matt Olmstead, Joe Chappelle ve Jeffrey Nachmanoff yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Wolf Films ve Universal Television tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 42 dakika sürmektedir.

Çekimleri Illinois eyaletinin en büyük şehri Chicago'da yapılan dizi ilk kez 10 Ekim 2012 tarihinde gösterime girmiştir. İlk sezonu 24, ikinci sezonu 22, üçüncü ve dördüncü sezonu 23 bölümden oluşan dizinin dördüncü sezon gösterimi devam etmektedir. 9 Kasım 2015 tarihinde beşinci sezon için yenilendiği kanal tarafından açıklanmıştır.

İlgi ile izlenen dizinin "Chicago PD" ve "Chicago Med" isminde iki adet spin-off serisi NBC kanalında gösterime girmiştir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Jesse Spencer (House), Taylor Kinney (Trauma), Monica Raymund (The Good Wife), Lauren German (Lucifer), Charlie Barnett, David Eigenberg (Sex and the City), Teri Reeves, Eamonn Walker, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Joe Minoso, Kara Killmer, Dora Madison ve Steven R. McQueen olarak sıralanmaktadır.

Dizi, Amerika'nın en asil mesleklerinden biri olan, Chicago itfaiye departmanında çalışan itfaiye ve sağlık ekibi kahramanlarının günlük kurtarma çalışmalarını ve özel yaşamlarını konu etmektedir. Bu cesur insanlar başkalarının hayatlarını kurtarmak için, ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgide hiç düşünmeden kendi hayatlarını tehlikeye atmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2695 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM