Facebookta Paylaş Tweetle

Sleepy Hollow Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
22 Oca 2016
Yazar

Sleepy Hollow Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Washington Irving'in 1820 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanan 'Sleepy Hollow' Fox kanalının doğaüstü temalı, korku, dram türlerindeki dizilerinden biridir.

Dizinin yaratıcılığı ve senaryo geliştrimesi Alex Kurtzman, Roberto Orci, Phillip Iscove ve Len Wiseman tarafından yapılmıştır.

Üretimi Mark Goffman Productions, Sketch Films, K/O Paper Products ve 20th Century Fox Television şirketleri tarafından yapılan dizide Mark Goffman, Heather Kadin, Ken Olin, Clifton Campbell, Albert Kim, Damian Kindler ve Lance Gross yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bölümleri ortalama 42 dakika süren dizinin çekimleri Wilmington, New Bern ve Atlanta bölgelerinde yapılmaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter (Dexter), Lyndie Greenwood (Nikita), John Noble (Fringe, Elementary), Nikki Reed (The O.C.), Shannyn Sossamon (Mistresses), Zach Appelman, Lance Gross, Jessica Camacho ve James McDaniel (NYPD Blue) olarak sıralanmaktadır.

İlk bölümü ile 16 Eylül 2013 tarihinde gösterime giren dizi toplam 13 bölüm yayınlandı. İkinci sezon için 13 bölüm sipariş alarak yenilendi ve +5 ek sipariş alarak bölüm sayısı 18'e çıkarıldı. Ancak ikinci sezon sonunda dizi sorumlusu Mark Goffman diziyi bıraktı. Yerine yeni dizi sorumlusu olarak Clifton Campbell getirildi ve 18 bölümlük üçüncü sezon için yenilendi. 1 Ekim 2015 tarihinde 3. sezon prömiyerini yapan dizinin gösterimi devam etmektedir.

Çıkış yaptığı ilk sezon prömiyeri 10,10 milyon izleyici toplamış ancak ikinci sezon yarı yarıya izleyicisini kaybetmiştir. Üçüncü sezonu ise izlenme oranları iyice düşmüş prömiyeri 3,46 milyon izleyici toplamıştır.

Kahramanımız Ichabod Crane (Tom Mison) 1781 yılında iç savaş döneminde bir düşmanının kafasını keserek öldürür ve kendisi de aldığı ciddi bir yaradan dolayı bayılır. Gözünü açtığında aradan tam 250 yıl geçer ve günümüz modern dünyasında bir mağarada uyanır. Fakat uyanan yalnızca o değildir. Ichabod Crane günümüz modern dünyasına bir yandan ayak uydurmaya çalışırken iyilik ve kötülük savaşı arasında kendisini bulacak ve gizemli olayları çözmeye çalışacaktır.

 

Bu Yazı Toplam 6325 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM