Facebookta Paylaş Tweetle

Beauty and The Beast Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
22 Oca 2016
Yazar

Beauty and The Beast Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

1987 yapımı aynı isimli diziden uyarlanan 'Beauty and The Beast' The CW kanalının polisiye, fantastik dizilerinden biridir.

Ülkemizde de "Güzel ve Çirkin" olarak bilinen dizi Fransız yazar Jeanne-Marie Leprince de Beaumont'un aynı isimli kitabından esinlenerek uyarlanmıştır. 

Sherri Cooper-Landsman ve Jennifer Levin tarafından senaryosu geliştirilmiş CBS Television Studios, Take 5 Productions, Whizbang Films ve Witt/Thomas Productions şirketleri tarafından üretilmektedir. Brian Peterson, Kelly Souders, Gary Fleder, Bill Haber, Ron Koslow, Paul Junger Witt, Tony Thomas, Frank Siracusa, John Weber, C. Anthony Thomas ve Brad Kern dizide yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Başrollerini "Smallville" dizisi ile bilinen Kristin Kreuk ve Jay Ryan'ın (Go Girls) paylaştığı dizide ayrıca Max Brown (The Tudors), Austin Basis (Ghostfacers), Nina Lisandrello, Brian White (Chicago Fire), Nicole Gale Anderson (Ravenswood) ve Amber Skye Noyes rol almaktadır.

11 Ekim 2012 tarihinde gösterime giren dizi sezonu 22 bölüm ile kapattı. İkinci sezon 22 ve üçüncü sezon 13 bölümden oluşmaktadır. Bir kez daha yenilenen dizinin 4. sezonu aynı zamanda final sezonu olacak ve 2016 yılı içerisinde gösterime girecektir.

New York Polis Merkezi'nde cinayet masası dedektifliği yapan Catherine Chandler (Kristin Kreuk) yıllar önce silahlı bir saldırıda annesini kaybetmiştir. Kendiside öldürülmek üzereyken bilinmedik gizemli bir yaratık tarafından son anda kurtarılır. Vincent Keller (Jay Ryan) yıllarca kendisini toplumdan soyutlayarak gizlenmiştir. Nedeni ise öfkelendiği zamanlarda kendisini kontrol edemediği bir yaratığa dönüşmesidir. Catherine ve Vincent'ın yolları bir şekilde kesişir. Catherine bazı ipuçlarını birleştirerek o gece katillerin elinden onu kurtaranın Vincent olduğunu anlar. Aralarında bir anlaşma yaparlar. Catherine Vincent'ın sırrını herkesten gizleyecek, Vincent'ta Catherine'nın annesinin katillerini bulmasına yardım edecektir. Zamanla aralarında enteresan bir ilişki doğar.

Bu Yazı Toplam 3399 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM