Facebookta Paylaş Tweetle

DC's Legends of Tomorrow Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
23 Oca 2016
Yazar

DC's Legends of Tomorrow Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

'Legends of Tomorrow' olarak da bilinen dizi Arrow ve The Flash dizilerinin spin-off projesi olarak The CW kanalında gösterime girmiştir.

DC Comics karakterlerinden uyarlanan dizi Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Marc Guggenheim tarafından TV için geliştirilmiştir. Berlanti ve Kreisberg aynı zamanda kanalın sevilen dizilerinden Arrow ve The Flash'ın da yaratıcılarıdır. Ayrıca Kreisberg "Fringe" ve "Warehouse 13" projelerine de katkıda bulunmuştur. Bu üçlünün dışında Sarah Schechter, Phil Klemmer ve Chris Fedak da dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin üretimi Bonanza Productions, Berlanti Productions, Warner Bros. Television ve DC Entertainment şirketleri tarafından yapılmakta, tüm yayın hakları ise Warner Bros. Television Distribution şirketine aittir.

Dizi Arrow ve The Flash dizilerinin spin-off projesi olarak ortaya çıkmıştır. Karakter oyuncularının çoğu bu iki dizide tanıtılarak yeni bir diziye transfer edilmiştir.

Dizinin başrollerinde Victor Garber (The Flash, Power), Brandon Routh (Arrow), Caity Lotz (Arrow), Arthur Darvill (Doctor Who), Ciara Renée (The Flash), Franz Drameh (Some Girls), Dominic Purcell (Prison Break, The Flash), Wentworth Miller (Prison Break, The Flash) ve Falk Hentschel (StreetDance 2) rol almaktadır.

Dilerseniz hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor bir göz atalım.

Victor Garber, DC Comics karakteri ve nükleer bir fizikçi olan Profesör Martin Stein namı diğer Firestorm'un yarısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu süper kahramanın diğer yarısına ise Franz Drameh can vermektedir. The Flash'ın 2. sezonunda Jefferson Jackson olarak tanıdığımız oyuncu, bir oto tamircisi iken aldığı ölümcül bir yara sonucu süper güçlere kavuşmuş eski liseli bir atlettir.

Arrow'un 3. sezonunda ortaya çıkan Brandon Routh ise DC Comics'in ilk süper kahramanlarından Ray Palmer / Atom karakterini canlandırıyor. Palmer Technologies'nin CEO'su olan Ray Palmer aynı zamanda bir bilim adamı, fizikçi ve mucittir. Kendi deneylerini geliştirerek bir takım özel güçlere kavuşmuştur.

Yine Arrow izleyenler Caity Lotz'un oynadığı Sara Lance karakterini iyi bilir. Yeni projede, DC Comics'in Black Canary karakterinden kısmen uyarlanan White Canary (Beyaz Kanarya) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arthur Darvill ise aynı adı taşıyan DC Comics karakterine dayalı, zekası ile öne çıkan ve zamanda yolculuk yapabilen Rip Hunter karakterine can vermektedir.

Efsane Prison Break dizisinden tanıdığımız ve The Flash'ta da karşımıza çıkan Dominic Purcell ise DC Comics karakteri Mick Rory / Heat Wave olarak dizide rol alıyor. Ortağı Leonard Snart ile birlikte kundakçılık yapan Heat Wawe herşeyi yakabilen bir ısı tabancasına sahiptir.

Yine Prison Break dizisinde zekasına hayran kaldığımız ve The Flash'ta da yarı kötü olarak izlediğimiz Wentworth Miller ise DC Comics karakteri Leonard Snart / Captain Cold olarak dizide rol alıyor. Bir polis memurunun oğlu olan Captain Cold zamanla bir suçluya dönüşür. Dokunduğu herşeyi donduran, çalıntı bir cryonic silaha sahiptir.

The Flash'da geçtiğimiz iki bölüm karşımıza çıkan Ciara Renée ise Kendra Saunders / Chay-Ara namı diğer Hawkgirl olarak karşımıza çıkıyor. Yine bir DC Comics karakteri olan Kendra, yüzyıllardır hayatta ve defalarca reenkarne olarak yaşamını sürdürmüştür.

Falk Hentschel ise The Flash'ta Kendra'nın sevgilisi Carter Hall / Khufu olarak göründü. Kendra ile aynı güçlere sahip olan Mısırlı Prens Carter, DC Comics karakteri Hawkman karakterine hayat veriyor.

Yinelenen rollerde ise;

DC Comics karakteri olan, tüm dünya üzerinde hakimiyet kurmaya çalışan, ölümsüzlüğü sayesinde 4000 yıldır yaşayan dizinin kötü adamı Vandal Savage'yi Casper Crump (Tvillingerne & Julemanden) canlandırmaktadır.

Sovyet fizikçi Valentina Vostok rolünü ise Stephanie Corneliussen canlandıracaktır.

Ayrıca diziye misafir oyuncu olarak Stephen Amell (Arrow "Oliver Queen/Green Arrow"), Katie Cassidy (Arrow "Laurel Lance/Black Canary"), Grant Gustin (The Flash "Barry Allen/Flash"), Peter Francis James (Arrow "Dr. Aldus Boardman"), Neal McDonough (Arrow "Damien Darhk") ve Carlos Valdes (The Flash "Cisco Ramon/Vibe") dahil edilecektir.

İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizi 2 pilot bölümden oluşmaktadır. Her iki bölümün yönetmenliğide Glen Winter tarafından yapılmıştır. Pilot bölümler 21 ve 28 Ocak'ta serbest bırakılacaktır.

Konusunu kısaca özet geçmek gerekirse, 2166 yılında tüm gezegeni ele geçiren Vandal Savage'yi durdurmak ve yok etmek için zaman lordu Rip Hunter zamanda yolculuk yaparak 2016 yılına gelir. Ray Palmer, Sara Lance, Jefferson Jackson ve Dr. Martin Stein, Mick Rory, Leonard Snart, Carter Hall ve Kendra Saunders'i kaçırarak ilerde yaşanacak tehlikeyi onlara anlatır ve yardımlarını ister.

Bu Yazı Toplam 3629 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM