Facebookta Paylaş Tweetle

Grantchester Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
23 Oca 2016
Yazar

Grantchester Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

İngiliz yazar James Runcie'in aynı isimli kitabından uyarlanan 'Grantchester' ITV kanalının dedektif temalı drama dizilerinden biridir.

Senaryo geliştirmesi Daisy Coulam tarafından yapılan dizide Diederick Santer ve Rebecca Eaton yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. İlk iki bölümü Harry Bradbeer'in yönettiği dizinin diğer bölümlerinin çekimleri Jill Robertson ve Tim Fywell tarafından yapılmıştır.

İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin üretimi Lovely Day/Masterpiece co-production tarafından yapılmaktadır. Emma Kingsman-Lloyd'un da yapımcısı olduğu dizinin bölümleri ortalama 45 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler James Norton (Happy Valley, War and Peace), Robson Green (Casualty), Morven Christie, Tessa Peake-Jones, Al Weaver, Pheline Roggan, Tom Austen (The Royals), Kacey Ainsworth, Torrens Pip, Fiona Button ve Camilla Marie Beeput (Birds of a Feather) olarak sıralanmaktadır.

Pilot bölümü 6 Ekim 2014 tarihinde gösterime sunulmuş, İngiltere'de 7,77 milyon izleyici toplamıştır. Sezon finali ise 6,37 milyon izleyici ile 10 Kasım 2014 tarihinde yapılmıştır. Bölümlerin genel ortalaması ise 6,6 milyon seyirciye sahiptir. İkinci sezon onayını da alan dizinin prömiyeri 2016 yılı içerisinde yapılacaktır.

1950'lerde geçen dizide Anglikan rahibi ve eski İskoç Muhafızlar subayı Sidney Chambers (James Norton) bir cenaze töreni sonrası Grantchester yakınlarındaki Cambridgeshire köyündeki bir davayı çözmeye çalışır. Davanın huysuz dedektifi Müfettiş Geordie Keating (Robson Green) başlangıçta bu durumdan rahatsız ve isteksiz olsa da zamanla suçları çözmede beklenmedik bir ortaklık geliştirirler. Dedektif Keating tanık ve şüphelilere hırçın ve kandırmaya yönelik bir metod kullanırken, Chambers daha sezgisel taktikler kullanır.

Ayrıca dizi Amerika'da PBS, Avustralya'da ise ABC kanalında yayınlanmaktadır.

Bu Yazı Toplam 3578 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM