Facebookta Paylaş Tweetle

Fortitude Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
23 Oca 2016
Yazar

Fortitude Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Simon Donald tarafından oluşturulan 'Fortitude' Sky Atlantic kanalının psikolojik gerilim, gizem türündeki dizilerinden biridir.

Simon Donald ile birlikte Anne Mensah, Cameron Roach, Patrick Spence, Frith Tiplady ve Andrew Woodhead yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk sezonu 12 bölümden oluşan dizi 10 bölümlük ikinci sezon onayını da almıştır. İlk bölümü ile 29 Ocak 2015 tarihinde çıkış yapan dizinin ikinci sezon bölümleri 2016 yılı içerisinde gösterime girecektir. Sam Miller tarafından yönetilen, Simon Donald tarafından senaryosu yazılan ilk bölüm İngiltere'de 1,53 milyon izleyici toplamıştır. Sezon finali ise 1,06 milyon kişi tarafından izlenmiştir. İzlenme oranları düşük olmasına rağmen eleştirmenler tarafından övgüler ve beğeniler almıştır. Amerika'da kablolu kanal Pivot, Kanada da ise Super Channel'da gösterimi yapılmaktadır. 15 Şubat 2015 tarihinde Avustralya'nın ABC kanalında da gösterime girmiştir.

Üretimi Fifty Fathoms ve Tiger Aspect Productions şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 49 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Richard Dormer (Game of Thrones), Sofie Gråbøl (The Killing), BAFTA ödüllü oyuncu Darren Boyd (Spy), Verónica Echegui, Jessica Gunning (Law & Order: UK), Sienna Guillory (Resident Evil), Johnny Harris (Law & Order: UK), Björn Hlynur Haraldsson, Mia Jexen, Aaron McCusker (Dexter), Alexandra Moen (Doctor Who), Phoebe Nicholls, Nicholas Pinnock, Jessica Raine (Call the Midwife), Luke Treadaway, Christopher Eccleston (Doctor Who), Stanley Tucci (ER) ve Michael Gambon (Harry Potter) olarak sıralanmaktadır.

Çekimleri İzlanda'nın Reyðarfjörður şehrinde ve İngiltere'de yapılan dizide kurgusal bir kasaba yaratılmıştır.

Konusu

Fortitude Norveç'in Svalbard bölgesinde yer alan kurgusal bir kasabadır. Dünyanın çeşitli topluluklarından oluşturulmuş nüfusu ile uluslararası bir topluluk olarak tanınır. 800 sakini ve 4 polis memuru bulunmaktadır. Doğal zenginlikleri, kutupların vahşi doğasının güzelliği, hiç şiddet suçu içermemiş portföyü ile dünyanın en güvenli, geleceği parlak kasabalarından biridir. Taa ki Profesör Charlie Stoddart'ın (Christopher Eccleston) cesedi bulunana kadar.... Başlangıçta bir hayvan saldırısı gibi düşünülse de yapılan araştırmalar cinayet şüphesini beraberinde getirir. Daha kapsamlı bir soruşturma için İngiliz cinayet masası dedektifi Eugene Morton (Stanley Tucci) görevlendirilir.

Bu Yazı Toplam 4034 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM