Facebookta Paylaş Tweetle

London Spy Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2015)

Tarih
24 Oca 2016
Yazar

London Spy Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2015)

İngiliz yazar Tom Rob Smith tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan 'London Spy' BBC Two kanalının eşcinsel temalı drama türündeki mini dizilerinden biridir.

Yapımcılığını Guy Heeley'in yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda Jakob Verbruggen oturmaktadır. Yaklaşık 60 dakikalık beş bölümden oluşan dizinin üretimi Working Title Television tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Ben Whishaw (The Hour), Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllü oyuncu Jim Broadbent (Longford), Edward Holcroft (Wolf Hall), Samantha Spiro, Lorraine Ashbourne (Casualty), David Hayman, Clarke Peters (The Wire), Charlotte Rampling, Mark Gatiss (Sherlock), Harriet Walter, James Fox, Adrian Lester ve Riccardo Scamarcio olarak sıralanmaktadır.

9 Kasım-7 Aralık 2015 tarihleri arasında yayınlanan dizinin ilk bölümü İngiltere'de 3,63 milyon izleyici toplamıştır. 5. ve final bölümü ise 2,06 milyon izlenme oranı elde etmiştir.

Aşırıya kaçan eşcinsel seks sahnelerinden dolayı şikayetlere maruz kalan diziye "Ofcom" (İngiltere'nin RTÜK'ü) tarafından gece geç saatte yayınlandığı için herhangi bir yaptırım ve ceza uygulanmamıştır.

Londra Spy iki eşcinsel gencin hikayesi ile başlıyor. Danny (Ben Whishaw) sıcakkanlı, hayattan zevk alan ve romantik, Alex ise asosyal, gizemli ve zeki bir kişiliktir. Onlar birbirlerini keşfetmeye çalışırken Alex bir anda ortadan kaybolur. Danny daha sonra Alex'in cesedini bulur. Alex'in gizli istihbarat servisi için çalıştığını öğrenir. Danny erkek arkadaşının katilini bulmak için casusluk dünyasının içine girerek mücadele etmeye karar verir.

Bu Yazı Toplam 2189 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM