Facebookta Paylaş Tweetle

Lost Girl Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
24 Oca 2016
Yazar

Lost Girl Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Michelle Lovretta tarafından oluşturulan ve Jay Firestone tarafından geliştirilen 'Lost Girl' Showcase kanalının doğaüstü temalı fantezi dizilerinden biridir.

25 Ekim 2015 tarihinde final yapan dizi toplam 5 sezon 77 bölüm yayınlanmıştır. İlk bölüm çıkış tarihi 12 Eylül 2010 olan dizinin Amerika'da gösterimi Syfy kalanında yapılmıştır.

Prodigy Pictures Inc. ve Shaw Media (Showcase) tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 44 dakika sürmektedir.

Wanda Chaffey ve Wendy Grean'in yapımcısı olduğu dizide Jay Firestone, Paul Rapovski, Plato Fountidakis, Vanessa Piazza, Michelle Lovretta (sezon 1), Peter Mohan (sezon 1), Jeremy Boxen (sezon 2), Grant Rosenberg (sezon 2), Emily Andras (sezon 3-4) ve Michael Grassi (sezon 5) yönetici yapımcı olarak hizmet vermiştir.

Kanadalı aktris Anna Silk'in başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Kris Holden-Ried, Ksenia Solo (Orphan Black), K. C. Collins, Zoie Palmer (Dark Matter), Rick Howland, Cle Bennett (Sensitive Skin), Paul Amos, Emmanuelle Vaugier (Mistresses), Inga Cadranel (Orphan Black), Rachel Skarsten (Reign) ve Kate Trotter rol almaktadır.

Bo Dennis (Anna Silk) lise döneminde ilk cinsel deneyimini yaşadığında bir gerçekle yüzleşir. Karşısındakinin seks esnasında ortaya çıkan hayat enerjisinden beslenen ve doğaüstü güçleri olan bir "Succubus" olduğunu öğrenir. Birlikte yaşadığı ailesinin yanından kaçarak kendi başının çaresine bakar. Kendisi gibi farklı güçlere sahip başka yaratıkların da ortaya çıkması ile birlikte "Fae" ismi verilen bu efsanevi yaratıkların gerçek kimliklerini gizleyerek insanların arasında yaşadığını keşfeder. Bu arada kökenini araştırmaya ve gerçek ailesini aramaya karar verir. Tecavüze uğramak üzereyken kurtardığı, normal bir insan olan Kenzi (Ksenia Solo) ile iyi arkadaş ve takım olurlar. Zor durumda ki insanlara yardım etmek ve geçimlerini sağlamak için birlikte bir dedektiflik bürosu kurarlar.

Bu Yazı Toplam 2887 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM