Facebookta Paylaş Tweetle

Masters of Sex Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
31 Oca 2016
Yazar

Masters of Sex Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Thomas Maier'in aynı isimli kitabından uyarlanan 'Masters of Sex' Showtime kanalının dönem draması dizilerinden biridir.

"The Pacific" dizisinin senaristlerinden Michelle Ashford tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. Ashford ile birlikte Sarah Timberman, Carl Beverly, Amy Lippman ve Judith Verno yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Michael Sheen, Lizzy Caplan ve Thomas Maier'in yapımcısı olduğu dizinin üretimi ise Round Two Productions, Timberman/Beverly Productions, Sony Pictures Television ve Showtime Networks şirketleri tarafından üretilmektedir.

Çekimleri New York ve Los Angeles şehirlerinde yapılmakta, bölümleri ortalama 55-60 dakika sürmektedir.

Michael Sheen (30 Rock) ve Lizzy Caplan'ın (True Blood) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears (The Defenders), Nicholas D'Agosto (Heroes), Annaleigh Ashford, 3 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödülü kazanmış aktör Beau Bridges (The Millers), 7 kez Emmy ödülü kazanmış aktris Allison Janney (The West Wing, Mom), Rose McIver (iZombie) ve Julianne Nicholson (Boardwalk Empire) rol almaktadır.

29 Eylül 2013 yılında çıkış yapan dizinin yayıınlanan üç sezonu 12'şer bölümden oluşmaktadır. Son sezon finalini 27 Eylül 2015 tarihinde yapılmış ve 12 bölümlük 4. sezon için yenilenmiştir. 4. sezon gösterimi 2016 yılı içerisinde yapılacaktır.

1957-1990 yılları arasındaki bir dönemi konu edinen dizi cinsel yaşam konusunda araştırmalar yapan Dr. William Masters (Michael Sheen) ile Virginia Johnson (Lizzy Caplan)'ın başından geçen olayları konu alıyor. Toplumun cinsel konularda utangaç kaldığı bu yıllarda, insanların kafasındaki katı düşünceleri değiştirmeye çalışmaktadırlar. İşinde başarılı bir jinekolog olan Dr. William Masters o yıllarda kadın ve erkeğin seks sürecinde yaşadığı tepkimeleri araştırmaktadır. Başlangıçta hayat kadınlarını bazı testlere tabi tutar. Zamanla işi geliştirerek Virginia Johnson ile birlikte durumu bilimsel bir araştırma haline dönüştürmek ister ve hastaneye taşınır. Seksin tabu olarak görüldüğü o yıllarda Dr. Masters'ın işleri umduğu gibi gitmez ve çalışmaları sapıklık olarak nitelendirilir.

Bu Yazı Toplam 2917 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM