Facebookta Paylaş Tweetle

The Missing Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
01 Şub 2016
Yazar

The Missing Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Williams kardeşler tarafından oluşturulan ve yazılan psikolojik dram ve gizem dizisi 'The Missing' BBC One ve Starz kanalında yayınlanmaktadır.

İngiliz yazar ve yapımcı Harry ve Jack Williams kardeşlerin "Tripped", "One of Us", "Fried" ve "The Revengers" gibi projelerde de imzaları bulunmaktadır. Yönetmenliğini Tom Shankland'ın yaptığı dizide John Yorke, Jan Vrints, Elaine Pyke, Charles Pattinson, Polly Hill, Eurydice Gysel, Willow Grylls ve Colin Callender yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi New Pictures, Company Pictures, Two Brothers Pictures ve Playground Entertainment şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 60 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler James Nesbitt (Babylon), Frances O'Connor (Mr Selfridge), Ken Stott (Rebus), Jason Flemyng (The Last Kingdom), Arsher Ali, Saïd Taghmaoui (Lost), Titus De Voogdt, Émilie Dequenne, Eric Godon, Anastasia Hille ve Tchéky Karyo olarak sıralanmaktadır.

İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizinin prömiyeri İngiltere'de BBC One kanalında 28 Ekim 2014, ABD Starz kanalında ise 15 Kasım 2014 tarihinde yapılmıştır. İngiltere'de oldukça yüksek izlenme oranları yakalamasına rağmen, ABD'de düşük reytingler elde etmiştir. Yayınlanan ilk bölüm BBC One'da 5,76 milyon, Starz kanalında ise 268 bin izleyici toplamıştır. İkinci sezon onayını da almış ve yeni bir hikaye ile 2016 yılında gösterimi planlanmaktadır. Birkaç sahnesi Paris ve Londra'da geri kalan sahnelerin tamamı Brüksel'de çekilmiştir.

2006 yılı yazında Tony Hughes (James Nesbitt) eşi Emily (Frances O'Connor) ve oğlu Oliver ile birlikte Fifa Dünya Kupası'nın da etkisi ile İngiltere'den Fransa'ya tatile gider. Fransa'ya girdikten kısa bir süre sonra geceyi geçirmek ve konaklamak için küçük bir kasaba olan Chalons du Bois'e gelirler. Bir akşam Dünya Kupası çeyrek final maçını izlemek için Tony oğlu ile birlikte kalabalık bir ortamın olduğu açık hava kafeteryasına giderler. Kutlamalar sırasında Tony oğlunu gözden kaybeder ve tüm aramalarına rağmen bulamaz. Aradan 8 yıl geçmiş, Oliver bulunamamış, polis soruşturmayı kapatmış, Emily oğlunun kaybolmasından kısmen sorumlu tuttuğu Tony'i boşamıştır. Tony oğlunun ölmüş olacağını asla kabul etmez ve 2014 yılında ele geçen bazı kanıtlar sayesinde emekli dedektif Baptiste Julien'in (Tchéky Karyo) yardımı ile parçaları birleştirmeye ve oğlunu tekrar aramaya başlar.

Bu Yazı Toplam 4257 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM