Facebookta Paylaş Tweetle

Wynonna Earp Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
02 Şub 2016
Yazar

Wynonna Earp Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

IDW çizgi roman serisinden uyarlanan 'Wynonna Earp' Syfy kanalının Nisan ayında çıkış yapacak doğaüstü temalı dram dizilerinden biridir.

Amerikalı çizgi roman yazarı Beau Smith tarafından yaratılan karakter 13 bölümden oluşacak ilk sezonu ile tv ekranlarına taşınacak. Dizinin senaryosu ve geliştirmesi Beau Smith, Emily Andras ve Ramona Barckert tarafından yapılmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Lost Girl, Haven ve Being Human gibi dizilerin çekimlerini yapmış Paolo Barzman oturmaktadır.

Emily Andras'ın (Lost Girl , Killjoys) sorumlusu olduğu dizide Ted Adams, Todd Berger, Tom Cox, Rick Jacobs, David Ozer Jordy Randall ve Brian Dennis yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi ise IDW Entertainment ve Seven24 Films şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Başrolünü Melanie Scrofano'nun (Robocop, Damien, Gangland Undercover) paylaştığı dizide ayrıca Tim Rozon (Being Human, Instant Star), Doc Holliday, Shamier Anderson (Defiance, Constantine), Katherine Barrell, Dominique Provost-Chalkley, Robert Nogier ve Anna Quick rol almaktadır.

Dizi, batının efsanevi iblis avcısı Wyatt Earp'ın büyük torunu Wynonna'yı (Melanie Scrofano) merkezine alır. O, elindeki özel silahı ile iblisler, vampirler, zombiler ve doğaüstü tüm varlıklarla savaşarak adaleti sağlamaktadır. Kendine özgü yetenekleri ile modern çağın esprili ve çılgın silahşörü olarak tabir edilir.

Kaçak olarak geçirdiği uzun süreden sonra Wynonna Earp sonunda evine döner. Kasabadaki iblislerin yok edilmesi için herkesin tek ve son umudu olduğunda efsanevi büyük dedesi Wyatt Earp'ın adını temizlemek için savaşmaya karar verir.

Wynonna Earp ilk bölümü ile 1 Nisan 2016 tarihinde Syfy ekranlarında yayınlanmaya başlayacaktır.

Bu Yazı Toplam 5875 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM