Facebookta Paylaş Tweetle

The Young Pope Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
02 Şub 2016
Yazar

The Young Pope Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Amerikan, İngiliz ve Fransız ortak yapımı olan 'The Young Pope' HBO, Sky Atlantic ve Canal+ kanallarında gösterime girecek dram türündeki mini dizilerden biridir.

Dizi, Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllü İtalyan yönetmen ve senarist Paolo Sorrentino tarafından oluşturulmuş ve 8 bölümün tamamı Sorrentino tarafından yönetilmiştir. Dizinin İngiltere, Almanya ve italya'da gösterimi Sky Atlantic, Amerika'da HBO, Fransa'da ise Canal+'da yapılacaktır.

Üretimi Wildside, Haut et Court TV ve Mediapro şirketleri tarafından yapılan dizide Lorenzo Mieli, Mario Gianani, John Lyons, Caroline Benjo, Carole Scotta ve Simon Arnal yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Başrollerini iki kez Oscar'a aday gösterilen İngiliz aktör Jude Law (Cold Mountain) ve Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Diane Keaton'un (Schitt's Creek) paylaştığı dizide ayrıca Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli ve James Cromwell (American Horror Story: Asylum, Murder in the First) rol almaktadır.

Dizi, muhafazakar kimliği ile ön plana çıkan ilk Amerikan Papa Lenny Belardo'nun "Pius XIII" (Jude Law) kurgusal hikayesini anlatıyor. Güçsüzlere ve fakirlere karşı sevgi ve merhametle yaklaşan Belardo aynı zamanda kendisi ile çatışan, karmaşık bir karakterdir. Vatikan Sarayı'ndan gelen otoritesini sarsacak tüm uyarılara karşı inatla ve büyük bir irade ile direnir. Dizi boyunca Lenny'nin Tanrı'yı sorgulama ve en yakınındakileri kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı anlara şahit olacağız.

James Cromwell'in Lenny'nin akıl hocası Kardinal Michael Spencer karakterini canlandıracağı dizide Diane Keaton'u Vatikan'da yaşayan ve Lenny'nin papalığında yardımcı olan Amerikalı Rahibe Mary olarak izleyeceğiz.

Dizinin gösterimi 2016 yılı içerisinde yapılacaktır.

Bu Yazı Toplam 3240 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM