Facebookta Paylaş Tweetle

Taboo Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
03 Şub 2016
Yazar

Taboo Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

İngiliz senarist ve yönetmen Steven Knight tarafından oluşturulan 'Taboo' İngiliz-Amerikan ortak yapımı, BBC One ve FX kanalının yaklaşan dram temalı dizilerinden biridir.

İlk dört bölümün yönetmenliğini Kristoffer Nyholm'un (The Killing) yaptığı dizi 8 bölüm olarak planlanmıştır. Steven Knight, Tom Hardy, Ridley Scott, Liza Marshall, Kate Crowe ve Dean Baker dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Scott Free Productions ve Hardy Son & Baker şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika uzunluğunda olacaktır.

Başrollerinde rol alan oyuncular Tom Hardy (Mad Max, Peaky Blinders), Michael Kelly (House of Cards), Jonathan Pryce (Game of Thrones), Oona Chaplin (Game of Thrones), David Hayman, Molly Taylor ve Jasmine Parsons olarak sıralanmaktadır. Ayrıca tekrarlayan rolleri ile Jessie Buckley (War and Peace), Ashley Walters, Jefferson Hall (Vikings), Ed Hogg, Leo Bill, Christopher Fairbank, Roger Ashton-Griffiths, Richard Dixon, Jason Watkins (Doctor Who) ve Nicholas Woodeson (Ripper Street) dizide görünecek isimlerdir.

Dizi, babasının ölümünden sonra miras kalan on dört çalıntı elmas ile birlikte, intikam için 10 yıl aradan sonra Afrika'dan İngiltere'ye dönen James Keziah Delaney (Tom Hardy) isimli bir maceraperest ile ilgilidir. İngiltere ve Amerika savaşının olduğu 1814 Londra'sında geçen hikayede ticaret ve gemi imparatorluğu kuran Delaney tehlikeli bir oyunun içindedir.

2017 yılında gösterimi beklenen dizi İngiltere'de BBC One, Amerika'da FX kanalında yayınlanacaktır.

Bu Yazı Toplam 7447 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM