Facebookta Paylaş Tweetle

The Strain Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
07 Şub 2016
Yazar

The Strain Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Guillermo del Toro ve Chuck Hogan tarafından oluşturulan 'The Strain' FX kanalının 2014 yılında çıkış yapan vampir temalı korku dizilerinden biridir.

Dizi Guillermo del Toro ve Chuck Hogan'ın aynı isimli çok satan kitabından uyarlanmıştır. İkili ile birlikte Carlton Cuse (dizi sorumlusu), Gary Ungar, J. Miles Dale, David Weddle, Bradley Thompson ve Regina Corrado yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi FX Productions, Carlton Cuse Productions ve Double Dare You şirketleri tarafından yapılmakta, pilot bölümü 70 dakika, diğer bölümleri ise ortalama 39-44 dakika sürmektedir. Çekimler Toronto'da yapılmaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Corey Stoll (House of Cards), David Bradley (Game of Thrones), Mía Maestro (Alias), Kevin Durand (Lost), Jonathan Hyde, Richard Sammel, Sean Astin (24), Jack Kesy, Natalie Brown (Cracked), Miguel Gomez, Ben Hyland, Max Charles, Ruta Gedmintas (Do No Harm) ve Rupert Penry-Jones (Silk) olarak sıralanmaktadır.

13 Temmuz 2014 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk ve ikinci sezonu 13 bölümden oluşmaktadır. 10 bölümden oluşacak üçüncü sezon onayı almayı da başarmış ve bu yıl içerisinde gösterime girmesi planlanmıştır. Ağustos 2015 yılında Del Toro ve Cuse tarafından yapılan açıklamaya göre dizinin 5 sezon ve 56 bölümden oluşması düşünülmektedir.

 

Dizi Konusu

Korku ve gerilimin ön planda olduğu "The Strain" bir vampir virüsü salgınını konu alıyor. JFK hava limanına nasıl geldiği bilinmeyen bir uçağın 204 yolcusundan sadece dördü hayatta kalabilmiştir. New York'ta salgın hastalıklarla mücadele merkezinde çalışan Dr. Ephraim Goodweather (Corey Stoll) ve ekibi virüsü araştırmakla görevlendirilir. Ancak virüsün bulaştığı tüm insanlar kısa sürede vampire dönüşür. Uçakta yaşamını yitirenlerin cesetleri teker teker ortadan kaybolur. Dr. Ephraim ve ekibi insanlığın kaderini değiştirmek ve virüsü ortadan kaldırmak için amansız bir mücadeleye girişir.

Bu Yazı Toplam 4330 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM