Facebookta Paylaş Tweetle

Tyrant 2. Sezon Ne Zaman?

Tarih
11 Nis 2015
Yazar

Tyrant 2. Sezon Ne Zaman?

İsrailli yönetmen ve yazar Gideon Raff tarafından yaratılan, Homeland dizisinin yapımcı ve yazarı Howard Gordon ve Craig Wright tarafından geliştirilen FX kanalının politik drama dizisi Tyrant geçtiğimiz eylül ayında 2. sezon için 12 bölümlük onayını almıştı.

Takipçilerinin merakla beklediği dizinin 2. sezon net tarihi belli oldu.

Baladi isimli kurgusal bir Arap ülkesinde geçen dizinin ilk 4 bölümü Harry Potter filminin yönetmeni David Yates tarafından çekildi. Aslında çekim yeri İsrail olan dizinin son bölümlerinin çekimi ise İstanbul'da yapıldı. Ara geçişlerde Eminönü, Sultanahmet, Karaköy gibi semt manzaralarından kareler görmek mümkün.Yapım şirketinin stüdyoyu İstanbul'a taşımasının nedeni ise İsrail-Filistin arasında yaşanan savaş ve ülke içindeki karışık düzenden kaynaklanıyor. 2. Sezon ise büyük olasılıkla yine İsrail'de çekimlerine devam edecek.

Başrollerinde Adam Rayner ve Jennifer Finnigan'ın rol aldığı dizinin kadrosundaki diğer oyuncular Ashraf Barhom, Fares Fares, Moran Atias, Noah Silver, Anne Winters, Salim Daw, Mehdi Dehbi, Alice Krige ve Justin Kirk olarak sıralanıyor.

Dizide, diktatör babasından kaçıp Amerika'ya yerleşen, Los Angeles'ta çocuk doktoru olarak mesleğini icra eden Bassam (Adam Rayner), 20 yıl sonra yeğeninin düğünü için eşi Molly (Jennifer Finnigan) ve 2 çocuğu ile birlikte anavatanına geri döner. Birden kendisini geçmişinin gölgesinde bulan Bassam, Ortadoğu'nun karanlık ve karmaşık yapısı içinde yaşam mücadelesi vermeye başlar.

2. Sezon 12 bölümden oluşacak ve 16 Haziran 2015 tarihinde FX kanalında izleyicilere sunulacak.

Bu Yazı Toplam 1789 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM