Facebookta Paylaş Tweetle

Falling Skies: “Sadece Hayatımız İçin Değil, İnsanlık İçin Savaşıyoruz!”

Tarih
15 Tem 2014
Yazar

Falling Skies: “Sadece Hayatımız İçin Değil, İnsanlık İçin Savaşıyoruz!”

Dünya 6 aydır uzaylıların istilası altındadır. Uzaylılar ileri düzeyde teknolojik silahlarla donatılmış durumda. İnsanların %80'i direnişte hayatını kaybetmiştir. Ordu yok edilmiş, yiyecek, içecek ve enerji kaynaklarına el konulmuş durumdadır.

Hayatta kalanlar yakınları ile iletişim kuramaz durumdalar. Başlarında tarih profesörü Tom Mason'un (Noah Wyle) olduğu bir grup insan amansızca savaşmakta, uzaylıları yenmek için stratejik planlar yapmaktadır.

Yapımcılığını Steven Spielberg'in yaptığı dizinin senaryosu, Oscar ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak'ı yazan Robert Rodat tarafından kaleme alınıyor.

 

Falling Skies | Oyuncular

Falling Skies | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • İlk Bölüm Yayın Tarihi: 19 Haziran 2011
  • IMDB Puanı: 7,3/10 - 53.885 Oy
  • Tür: Bilimkurgu, Dram
  • Kanal: TNT
  • Yapımcı: Steven Spielberg
  • Senarist: Robert Rodat Dil: İngilizce

 

İlk sezonu fena değil derecesinde ilerlese de, her sezon daha kötü grafik çizen, abuk-subuk senaryo ve mantık dışı olaylarla izleyiciyi sıkan, kaçıran, işkence eden, izlerken "Ne zaman bitecek bu?" sorusunu sordurtan bir yapım haline geldi. Sezonların 10 bölüm olmasını seyirci lehine avantaj olarak görüyorum. Sezon finalinde 1 yıla yakın verdiği ara diziyi ve karakter oyuncularını unutmamıza sebep oldu. İzleyen bir kitlesi var ama benim izlemeyenlere tavsiyem hiç bulaşmamaları yönünde. Cennet Mahallesi izleyin, Arka Sokaklar izleyin, Ciguli izleyin ama bu diziye bulaşmayın. Tabii bunlar işin şaka tarafı, işin aslı kıymetli dakikalarınızı harcayacağınız çok daha güzel diziler var.

Dizide ilk duyduğum uzaylı mahlukatlar sıçrayanlardı ki, nasıl sıçrayacaklarını görmek için 4-5 bölüm merakla bekledim. Meğer ismiyle tezat yaratıklarmış bunlar. Yani ismi sıçrayan, aslında sıçramayan. Tıpkı Abdurrahman, Abdullah gibi mümin isimleri olupta ateist olan insanlar gibi. Tıpkı "Sürat Kargo"nun 5 günde kargoyu getirmesi gibi. Ya da Ayvalık'ta hiç ayva ağacının bulunmaması gibi. Sıçrayanlar ilk bölümlerde herkesin korktuğu, kolay kolay öldürülemeyen yaratıklarken ilerleyen bölümlerde çoluk çocuğun maskarası haline geliyor.

Birde uzaylı mekaniklerimiz var ki hedefe kilitlenememe, attığına denk getirememe sorunu yaşıyorlar. Önlerinden koştura koştura, eğile-zıplaya kaçabiliyorsunuz.

Ben bu dizi hakkında sözü fazla uzatmak istemiyorum. Hayranlarından özür dileyerek; "Beğenmedim arkadaşlar tavsiye etmiyorum."

Bu Yazı Toplam 2472 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM