Facebookta Paylaş Tweetle

Salem Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
17 Şub 2016
Yazar

Salem Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Brannon Braga ve Adam Simon tarafından oluşturulan 'Salem' WGN America'nın doğaüstü, korku ve drama türündeki ilk uzun soluklu dizilerinden biridir.

Amerikalı yapımcı, yönetmen ve senarist Brannon Braga daha önce yaptığı "Star Trek", "FlashForward", "Mission Impossible 2" ve "24" gibi başarılı dizi ve filmleri ile bilinir. Adam Simon ise "Bones" ve "Brain Dead" dizilerine çalışmalar yapmıştır.

Braga ile birlikte Coby Greenberg ve David Von Ancken yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi Beetlecod Productions, Prospect Park ve Fox 21 Television Studios şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 45 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Janet Montgomery (Entourage), Shane West (Nikita), Seth Gabel (Fringe), Tamzin Merchant (The Tudors), Ashley Madekwe (Revenge), Elise Eberle, Iddo Goldberg, Xander Berkeley (24, Nikita), Joe Doyle ve Oliver Bell olarak sıralanmaktadır.

20 Nisan 2014 tarihinde çıkış yapan dizinin yayınlanan birinci ve ikinci sezonu 13'er bölümden oluşmaktadır. Kanalın en çok izlenen gösterilerinden olan dizi 13 bölümlük 3. sezon onayını da almıştır. 3. sezon üretimine 21 Ocak 2016 tarihinde başlanmıştır. Gösterimine ise Nisan ayında başlanması beklenmektedir.

Dizi Konusu

Dizi, 17. yüzyılda yaşanan gerçek Salem Cadı Mahkemeleri olaylarından esinlenmiştir. Amerika'nın henüz yeni keşfedildiği o yıllarda kıtaya göç eden insanlar hayatta kalmaya ve yerlerini benimsemeye çalışırlar. Hikayenin geçtiği gizemli bölge ise Amerika'nın küçük yerleşim alanı Salem köyüdür. Köy halkı I. Elizabeth'in İngiliz Kilisesi'nde başlattığı reformist harekete karşı çıkan, kendini "saflığı" aramak olarak tanımlayan Püriten din adamlarının etkisi altındadır. Yüzbaşı John Alden (Shane West) ve Salem'in en güçlü cadısı Mary Sibley (Janet Montgomery) köyün tüm baskılarına rağmen yasak aşk yaşarlar. John hamile kalan sevgilisi Mary'i ardında bırakarak o yıllarda Kızılderililer ve Fransızlar'a karşı yapılan savaşa katılmak zorunda kalır.

Bu Yazı Toplam 7427 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM