Facebookta Paylaş Tweetle

Frontier Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
20 Şub 2016
Yazar

Frontier Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

1800'lü yıllarda geçecek konusu ile tarihsel drama kategorisinde yer alan 'Frontier' Discovery Channel'in ilk özgün senaryoya sahip dizilerinden biridir.

Kanadalı yönetmen, senarist ve yapımcı Brad Peyton, Rob Blackie ve Peter Blackieand tarafından oluşturulan dizinin üretimi Take the Shot Productions ve Factory Backwards şirketleri tarafından yapılmaktadır. Peyton ile birlikte Jeff Fierson, Alex Patrick ve John Vatcher dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk sezonu 6 bölümden oluşacak mini dizinin gösterimi Kanada Discovery Channel'da bu yıl içerisinde yapılacaktır. Kanada dışındaki tüm ülkelerde dijital yayın hakları Netflix tarafından satın alınmıştır.

Başrolünde Game of Thrones dizisinde canlandırdığı "Khal Drogo" karakteri ile hafızalarda yer eden Jason Mamoa'nın bulunduğu dizide ayrıca Alun Armstrong (Downton Abbey), Zoe Boyle (Downton Abbey), Allan Hawco (Republic of Doyle), Landon Liboiron (Hemlock Grove), Evan Jonigkeit, Jessica Matten, Christian McKay, Michael Patric, Breanne Hill ve Stephen Lord (Shameless) rol almaktadır.

Konusu

Frontier, 18. Yüzyılın sonlarına doğru Kuzey Amerika'da ticari bir geçim kaynağı olarak sanayileşen, şiddet olaylarının ve kanlı çatışmaların yaşandığı kürk ticaret sisteminin gelişimini merkezine alacak. Başlangıçta yerlilerin geçim kaynağı olan kürk ticareti Avrupalıların bölgeye gelmesi ile gelişmiş ve ekonominin zirvesine oturarak önemli bir para kaynağı haline gelmiştir. İş görüşmeleri ve anlaşmaların sık sık baltalarla çözüldüğü dizide yerli kabileler ve Avrupalılar arasındaki hassas ilişkilere değinilecek.

Bu Yazı Toplam 17490 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Frontier Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM