Facebookta Paylaş Tweetle

Veep 5. Sezon Onayı Aldı!

Tarih
16 Nis 2015
Yazar

Veep 5. Sezon Onayı Aldı!

Komedi Dizisi En İyi Aktris dalında üst üste 3 kez Emmy Ödülü'nü kazanan Julia Louis-Dreyfus'un oynadığı, yine Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında 2013 yılında Emmy Ödülü'nü kazanan Tony Hale'nin yer aldığı politik komedi türündeki Veep dizisi 5. sezon için HBO kanalından onay aldı.

Geçtiğimiz pazar günü 4. sezona ilk bölümü ile merhaba diyen Veep, 5. sezon onayını erken alan dizilerden. Senaristliğini ve yapımcılığını BAFTA ödüllü Armando Iannucci'nin üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Julia Louis-Dreyfus, Anna Chlumsky, Tony Hale, Reid Scott, Timothy Simons, Matt Walsh, Sufe Bradshaw, Kevin Dunn ve Gary Cole yer alıyor. Armando Iannucci'nin Londra'da yaşayan ailevi sebeplerden dolayı 4. sezon sonunda diziyi bırakacağı söylenmektedir. Buna rağmen HBO yetkilileri yerini doldurmak mümkün olmasa da diziyi en iyi şekilde devam ettireceklerini belirtiyorlar.

Ortalama 26-30 dakika süren dizi ilk kez 22 Nisan 2012 tarihinde HBO kanalında izleyicilerin karşısına çıktı. İlk sezonu 8, sonraki bölümleri 10 bölümden oluşmaktadır. 5. Sezon içinde 10 bölümlük sipariş almıştır.

Dizinin konusu

Eski Maryland senatörü Selina Meyer (Julia Louis-Dreyfus) başkanlık yarışını rakibine kaptırsa da başkan yardımcısı (Vice President) görevine getirilir. Selina Meyer, beceriksiz, güçsüz ama hırslı bir profil çiziyor. Bulunduğu mevkinin umduğu gibi çıkmaması, Beyaz Saray tarafından sürekli önünün kesilmesi ve görevi ile ilgili herkesten sürekli uyarı alması ekseninde gelişen olayları konu ediniyor.

Bu Yazı Toplam 2062 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM