Facebookta Paylaş Tweetle

Wolfblood Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
02 Mar 2016
Yazar

Wolfblood Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

İngiliz televizyon yazarı Debbie Moon tarafından oluşturulan 'Wolfblood' CBBC kanalının doğaüstü temalı drama dizilerinden biridir.

BBC tarafından üretilen dizide Arne Lohmann, Nicole Keeb, Dagmar Ungureit, Spencer Campbell, Lis Steele, Gina Cronk ve Lucy Martin yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Foz Allan ve Jonathan Wolfman ise yapımcı olarak görev almaktadır.

Dizinin isminin birde küçük bir hikayesi bulunmaktadır. Debbie Moon bir kitapçıya gidiyor ve incelediği kitaplardan birinin üzerinde "Kurt" (Wolf) başka bir kitapta da "Kan" yazan iki kelime görüyor ve bunları harmanlayarak "Kurt Kanı" anlamına gelen "Wolfblood"u diziye uyarlıyor.

10 Eylül 2012 tarihinde çıkış yapan dizinin yayınlanmış toplam 3 sezon, 39 bölümü bulunmaktadır. 12 bölümden oluşacak 4. sezon onayını da almış ve prömiyerini 8 Mart'ta yapacaktır.

Dizinin ana karakter oyuncuları Aimee Kelly (Sket), Bobby Lockwood, Kedar Williams-Stirling, Louisa Connolly-Burnham, Leona Vaughan (Stella), Louis Payne, Jack Brett Anderson, Sydney Wade, Rukku Nahar ve Michelle Gayle olarak sıralanmaktadır.

Dizi Konusu

Yüzyıllardır insanoğlunun arasında kurt soyundan gelen ve kendilerini gizleyen bir tür yaşamaktadır. Gelişmiş duyularını ve yeteneklerini saklayan ve kendilerine "Wolfblood" diyen bu tür insanlarla uyum içinde yaşamaktadır. Wolfblood'lar kendilerini kontrol edebilmekte, birer kurt adama değil istedikleri bir kurt  formuna dönüşmektedir. Dolunay'ın olduğu mecburi durumlarda ise bu durumun kontrolü zorlaştığından kendilerini mahzen gibi yerlere kilitlemek gibi çözümler üretmişlerdir. Fakat bazıları bu durumu kontrol altına almayı başaramamıştır. Kasabada ki okula yeni gelen ve bir yetim olan Rhydian'da (Bobby Lockwood) bunlardan biridir. Kendinde olup bitenlerin farkında fakat ne olduğuna dair bir fikri yoktur. Başlangıçta kurt kanı soyundan gelen Maddy ile birbirlerinden hoşlanmasalar da Maddy (Aimee Kelly) ve ailesi Rhydian'a bu konuda yardım edeceklerdir.

Bu Yazı Toplam 6522 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM