Facebookta Paylaş Tweetle

Scalped Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
12 Mar 2016
Yazar

Scalped Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Star Trek Beyond'un senaristi Doug Jung tarafından geliştirilen 'Scalped' WGN America'nın yaklaşan suç ve drama dizilerinden biridir.

Dizi, Amerikan çizgi roman yazarı Jason Aaron'un 2007-2012 yılları arasında 60 sayısı yayınlanan Vertigo çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Jason Aaron "Banshee", "Wolverine", "Doctor Strange" ve "Star Wars" gibi çalışmaları ile de bilinmektedir.

The Flash, Arrow ve Smallville dizilerinin yazarı ve yapımcısı Geoff Johns ise Doug Jung ile birlikte yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk kez 2014 yılında duyurulan, 7 Mart 2016 tarihinde pilot bölüm siparişi verilen dizinin üretimi DC Entertainment ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılmaktadır. Kadrodaki oyuncular henüz netleşmemekle birlikte Deadline.com'a göre pilot bölüm gerçek kızılderili oyunculardan oluşacaktır.

Hikaye günümüzde Amerika'nın Güney Dakota'sı olarak bilinen, Oglala Lakota kabilesinin yaşadığı kızılderililere ayrılmış Prairie Rose adlı kurgusal bir bölgede geçmektedir. Hırslı ve acımasız Şef "Red Crow" tarafından yönetilen yerlilerle FBI ajanı Dash Bad Horse etrafında dönecek dizide kültürel kimlik çatışmaları, intikam, güç, sadakat, alkol, uyuşturucu, yoksulluk gibi birçok tema işlenecektir.

Bu Yazı Toplam 1932 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM