Facebookta Paylaş Tweetle

Taken Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
16 Mar 2016
Yazar

Taken Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Homeland, Lie to Me ve Legends'ın yaratıcısı Alexander Cary tarafından senaryosu geliştirilen 'Taken' NBC kanalının yaklaşan aksiyon, gerilim ve suç draması dizilerinden biridir.

EuropaCorp Television U.S ve Universal Television şirketleri tarafından üretimi yapılan dizide Matthew Gross, Edouard de Vesinne ve Thomas Anargyros yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Pilot bölüm yönetmenliğini Emmy ödüllü yönetmen Alex Graves'in (Game Of Thrones, Shameless) yaptığı dizinin yapımcı koltuğunda ise Luc Besson oturmaktadır.

2008, 2012 ve 2015 yapımı, toplam üç seriden oluşan aynı adlı filmin dizi uyarlamasıdır. Luc Besson'un yapımcısı olduğu filmin üç serisinde de kaçırılan kızını kurtarmaya çalışan emekli CIA ajanı "Bryan Mills" karakterini Liam Neeson oynamıştır. Birinci seri 118 milyon dolar bütçe ile çekilmiş ve 928.7 milyon dolar hasılat elde etmiştir. İkinci seri 43 milyon dolar bütçe ile 376.1 milyon dolar ve üçüncü seri 55 milyon dolar bütçe ile çekilerek 326.5 milyon dolar gişe hasılatına imza atmıştır.

Dizide ise "Bryan Mills" karakterini oynamak için Vikings dizisinde "Rollo" karakterini canlandıran Clive Standen seçilmiştir. İngiliz oyuncu ayrıca "Doctor Who", "Robin Hood" ve "Camelot" dizileri ile de bilinir. Kadroda ayrıca Gaius Charles (Friday Night Lights, Grey's Anatomy, Aquarius), Monique Gabriela Curnen (Sons of Anarchy, Person of Interest, Elementary), James Landry Hebert, Michael Irby (The Following, CSI: Cyber) ve Brooklyn Sudano (Cuts) rol almaktadır.

Film, Bryan Mills'in eşi ve kaçırılan kızı üstüne odaklanıyordu. Dizi versiyonu ise izleyiciyi henüz karısı ve çocukları olmayan Mills'in gençlik yıllarına götürecek. CIA ajanı Bryan'ın evlenmeden önceki hayatı ve suçlularla mücadelesi işlenecek.

Dizinin prömiyer tarihi 27 Şubat 2017 olarak açıklanmıştır.


Güncelleme | 13 Aralık 2016

Taken İlk Bakış Fragmanı

Bu Yazı Toplam 5465 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM