Facebookta Paylaş Tweetle

Person of Interest Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
16 Mar 2016
Yazar

Person of Interest Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

The Dark Knight'ın yaratıcısı Jonathan Nolan tarafından oluşturulan 'Person of Interest' CBS kanalının bilim kurgu ve suç draması türündeki dizilerinden biridir.

Jonathan Nolan ile birlikte Greg Plageman, Denise Thé, J.J. Abrams ve Bryan Burk dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Bad Robot Productions, Kilter Films ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından üretilen dizinin bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Amerikalı aktör Jim Caviezel'in (The Prisoner) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Altın Küre ödüllü oyuncu Taraji P. Henson (Empire), Kevin Chapman (Brotherhood, Rescue Me), iki kez Emmy ödülü kazanan aktör Michael Emerson (Lost), Amy Acker (Happy Town) ve Sarah Shahi (Fairly Legal) rol almaktadır.

22 Eylül 2011 tarihinde çıkış yapan dizinin birinci ve üçüncü sezonu 23 bölümden, ikinci ve dördüncü sezonu ise 22 bölümden oluşmaktadır. 13 bölümden oluşacak 5. sezon onayını almayı da başaran dizinin prömiyer tarihi 3 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir.

Birinci ve ikinci sezonu perşembe günleri yayınlanan dizi kanalın en çok izlenen gösterileri arasında yer almaktadır. 18-49 demografik yaş arası birinci sezon prömiyeri 13,33 milyon, ikinci sezon prömiyeri ise 14,28 milyon izleyici toplamıştır. Ancak üçüncü ve dördüncü sezon yayın günü değiştirilerek Salı günlerine taşınmıştır. Bu durum diziyi olumsuz etkileyerek üçüncü sezon prömiyeri 12,44 milyon, dördüncü sezon prömiyeri ise 10,58 milyon izleyici toplamıştır.

Dizi Konusu

Dizide, öldüğü sanılan eski CIA ajanı John Reese'in (Jim Caviezel) gizemli milyarder Harold Finch (Michael Emerson) tarafından işe alınarak "the Machine" adını verdikleri gelişmiş bir teknoloji sistemi ile gerçekleşmeden önce şiddetli suçların önlenmesi konu edilmektedir. Her bölüm farklı bir olayın işlendiği ve çözüme kavuşturulduğu dizinin ayrıca akış olarak bir ana konusu bulunmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2757 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM