Facebookta Paylaş Tweetle

Roots Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
17 Mar 2016
Yazar

Roots Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

'Roots' History Channel'ın Mayıs ayında prömiyerini yapması beklenen drama türündeki mini dizilerden biridir.

Alex Haley'in 1976 yılında yazdığı "Roots: The Saga of an American Family" adlı romanından esinlenerek 1977 yılında ABC kanalına 8 bölümlük mini dizi olarak uyarlanmıştır. 9 dalda Emmy'e aday gösterilmiş ancak kazanamamıştır. 1 Altın Küre ve Peabody ödülü kazanmıştır. Yayınlandığı dönemde Amerikan televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri olma rekoruna imza atmıştır.

Alex Haley, Lawrence Konner, Mark Rosenthal, Alison McDonald ve Charles Murray tarafından senaryo geliştirilerek daha modern versiyonu yeniden uyarlanmıştır. 4 bölüm ve 8 saatten oluşacak mini dizi romana daha çağdaş bir bakış açısı sunacak olsa da orijinal haline sadık kalacaktır.

William Packer, Marc Toberoff, Mark Wolper, LeVar Burton, Korin Huggins ve Michael Stiller'in yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin yönetmen koltuğunda Bruce Beresford, Thomas Carter, Phillip Noyce ve Mario Van Peebles oturmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllü Amerikalı aktör Forest Whitaker (Last King of Scotland), Laurence Fishburne, Altın Küre ödüllü oyuncu Jonathan Rhys Meyers (The Tudors), Anika Noni Rose (Bates Motel),  Altın Küre ödüllü aktris Anna Paquin (True Blood), ünlü rap şarkıcısı Tip “T.I.” Harris (House of Lies), Regé-Jean Page, Malachi Kirby (Doctor Who), Emayatzy Corinealdi (Hand of God), Matthew Goode (The Good Wife), Carlacia Grant, Mekhi Phifer (Lie to Me) ve James Purefoy (The Following) olarak sıralanmaktadır.

Dizi Konusu

Dizide Afrika'dan köle olarak Amerika'ya kaçırılan ve bir çiftlik sahibine satılan Kunta Kinte'nin (Malachi Kirby) dramatik hikayesi anlatılmaktadır. Sahibi tarafından "Toby" adı verilen Kunta Kinte özgürlüğüne düşkün bir adamdır. Defalarca kaçış planları yapmış ve en sonunda köle avcıları tarafından ayağı kesilerek pes etmiştir. Çiftliğin aşçısı Bell (Emayatzy Corinealdi) ile evlenir ve Kizzy (Anika Noni Rose) adında bir kız çocuğu olur. Yaşama yeniden bağlanan Kunta Kinte'nin kahramanlıkları nesilden nesile ulaşır. Tennessee'de yaşayan Alex Haley (Laurence Fishburne) ile yolları kesişir ve Alex Kunta Kinte ismini tüm dünyaya duyurur. Onun soyundan gelen bir kaç jenerasyon acısı ve tatlısı ile izleyiciye aktarılmaktadır.

Dizinin 4 bölümden oluşacak sekiz saatlik gösterisi 30 Mayıs-2 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu Yazı Toplam 5759 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM