Facebookta Paylaş Tweetle

The Last Panthers Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
29 Mar 2016
Yazar

The Last Panthers Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

İngiliz senarist Jack Thorne tarafından oluşturulan ve senaryosu yazılan 'The Last Panthers' Sky Atlantic kanalının suç draması dizilerinden biridir.

Dizi, "Pembe Panterler" olarak bilinen Balkanlar'ın kötü şöhretli mücevher hırsızlarından esinlenerek kurgulanmıştır.

Sky Atlantic, CANAL+ ve SundanceTV ortak yapımı olan mini dizi 6 bölümden oluşmaktadır. 12 Kasım 2015 tarihinde İngiltere'de Sky Atlantic, 26 Ekim 2015 tarihinde Fransa'da Canal+'da gösterime girmiştir. Amerika'da ise SundanceTV'de yayınlanacak dizinin prömiyer tarihi 13 Nisan 2016 olarak ayarlanmıştır.

Warp Films tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 48 dakika sürmektedir. Çekimleri Londra, Marsilya, Belgrat ve Karadağ'da yapılan dizi 3 dilde yayınlanmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Breaking Bad,  Bloodline, Vikings gibi dizilerde de çalışmalarda bulunmuş İsveçli yönetmen johan Renck oturmaktadır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler iki kez Oscar'a aday olan (kazanamadı), Altın Küre ve BAFTA ödüllü İngiliz aktris Samantha Morton (Sweet and Lowdown, In America), César Ödülü kazanan Fransız/Cezayir asıllı oyuncu Tahar Rahim (A Prophet), Hırvat doğumlu aktör Goran Bogdan (Number 55), 4 kez BAFTA ve 1 kez Altın Küre ödülü kazanan, iki kez de Oscar'a aday gösterilen (kazanamadı) John Hurt (The Elephant Man, Midnight Express), Igor Bencina ve Corinne Masiero olarak sıralanmaktadır.

Dizi, "Pembe Panterler" olarak bilinen profesyonel bir hırsızlık çetesinin Marsilya'da gerçekleştirdikleri elmas soygunu ile başlar. Soygun sırasında küçük bir kızın trajik ölümü Khalil Rachedi (Tahar Rahim) isimli bir Fransız-Cezayir polis yetkilisini ve zalim patronunun çalıntı elmasını ne pahasına olursa olsun bulmakla görevli bir İngiliz sigorta acentesi yetkilisini (Naomi Franckom olarak Samantha Morton) harekete geçirir. 100'den fazla soygunla 360 milyon dolardan fazla vurgun yapan çete, gerçekleştirdikleri soygunları üç dakika içinde bitirmektedir.

Bu Yazı Toplam 3585 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM