Facebookta Paylaş Tweetle

Rebellion Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
05 Nis 2016
Yazar

Rebellion Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

'Rebellion' 1916 yılında İrlanda'da yaşanan Paskalya Ayaklanması'nın anlatıldığı RTÉ One kanalının tarihsel kurgu türündeki mini dizilerinden biridir.

Beş bölümden oluşan dizinin gösterimi 3 Ocak-31 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılmıştır. Amerika'da ise SundanceTV'de gösterimi yapılacak dizinin prömiyer tarihi 24 Nisan olarak ayarlanmıştır.

Senaryosu Colin Teevan tarafından yazılan dizinin yönetmen koltuğunda Finlandiyalı yönetmen Aku Louhimies oturmaktadır. Teevan ile birlikte Catherine Magee ve Clare Alan yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimler 2015 yazında Dublin'de yapılmıştır. Bir devlet televizyonu tarafından 6 milyon Euro bütçe ile üretilen en pahalı dizi ünvanına sahiptir. Bölümleri ortalama 52 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Niamh Cusack (Heartbeat 1992-2010), Brian Gleeson (Snow White and the Huntsman, The Bachelor Weekend), Charlie Murphy (Happy Valley, The Last Kingdom), Sarah Greene (Vikings, Penny Dreadful), "En İyi Kadın Oyuncu" dalında IFTA Ödülü kazanan Ruth Bradley (Humans), Gus McDonagh ve Michelle Fairley (Game of Thrones, Suits) olarak sıralanmaktadır.

1916 yılında yaşanan Paskalya Ayaklanması'nı konu edinen dizi 1. Dünya Savaşının patlak vermesi ile başlar. Tarihin en çalkantılı ve tehlikeli dönemlerinden birinde modern İrlanda'nın doğuşu anlatılmaya çalışılacaktır.

24 Nisan 1916 yılında başlayan Paskalya Ayaklanması'nın 100. yılı şerefine dizi SundanceTV'de 24 Nisan'da gösterime girecektir.

Bu Yazı Toplam 7317 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM