Facebookta Paylaş Tweetle

Z Nation Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
06 Nis 2016
Yazar

Z Nation Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından oluşturulan 'Z Nation' Syfy kanalının zombi temalı, korku-komedi türündeki dizilerinden biridir.

Schaefer ile birlikte Paul Bales, David Michael Latt ve David Rimawi dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi The Asylum, Go2 Digital Media ve North By Northwest şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 42-44 dakika sürmektedir.

12 Eylül 2014 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu 13 bölüm, ikinci sezonu 15 bölüm sürmüştür. 6 Kasım 2015 tarihinde kanal tarafından 3. sezon için yenilenmiştir.

Dizinin oyuncu kadrosunda Kellita Smith (The Bernie Mac Show), DJ Qualls (Supernatural, The Man in the High Castle), Michael Welch (Joan of Arcadia), Keith Allan (Rise of the Zombies), Anastasia Baranova (The Darkness II), Russell Hodgkinson (Big Fish), Nat Zang, Tom Everett Scott, Harold Perrineau, Matt Cedeño (Devious Maids) ve Emilio Rivera (Sons of Anarchy) rol almaktadır.

Zombi salgınının dünyayı ele geçirmesinden 3 yıl sonrasında geçen dizide, virüsü yok etmek için çalışan bir ekibin sıradışı, absürt maceraları anlatılmaktadır. Salgın aşısı için bilimsel bir deneyin parçası olan eski mahkum Murphy (Keith Allan) işlerin ters gitmesi ile zombilerin saldırısına maruz kalır. Ancak bu saldırıdan aldığı ısırıklarla kurtulmayı başararak zombilere karşı bağışıklık ve onları telekinezi ile kontrol altında tutma becerisi kazanır. Murphy'nin insanlığın umudu haline gelmesi ile bir grup onu Kaliforniya'da bir devlet laboratuvarına götürmeyi kendilerine görev bilir.

Bu Yazı Toplam 2963 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM