Facebookta Paylaş Tweetle

Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)

Tarih
07 Nis 2016
Yazar

Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)

The Walking Dead'in merakla beklenen ikonik kötü karakteri Negan 6. sezon finalinde diziye giriş yaptı. Son sahnede kimi öldürdüğü ise dizinin takipçileri arasında merak konusu oldu.

"Last Day on Earth" isimli 6. sezon finalinde diziye giriş yapan Negan (Jeffrey Dean Morgan) Rick'in grubunun bir üyesini öldürerek acımasız bir şekilde tanıtıldı. Ancak kameranın görüntü vermediği çekimde kimin diziye veda ettiğini öğrenmek için gelecek sezonu beklemek durumundayız.

Negan Kimdir?

"Negan" Robert Kirkman'ın çizgi romanı The Walking Dead'in en ikonik kötü adamıdır. "Lucille" ismini koyduğu dikenli telli bir beyzbol sopası ile bilinir. Phantom'un maskesi, Joker'in boyalı yüzü, Drakula'nın pelerini, Loki'nin boynuzu ne ise Negan için de sopası odur.

Negan'ı "İkonik" Yapan Nedir?

Çizgi romanlarda Negan kaba kuvvet yoluyla insanları yağmalayan, silah ve güç elde eden "Saviors" isimli bir grubun lideridir. "Hilltop Kolonisi" olarak bilinen grubu zombilerden korumak için sahip oldukları herşeyin yarısını haraca bağlamışlar, başlarına bela olmuşlardır. Ancak çizgi romanı okuyanlar bilir ki Negan'ı korkunç ve acımasız kılan asıl sebep bu değil 100. sayısında yaptıklarıdır. Saviors'lar ile Rick'in grubu arasında geçen çatışmaların sonucunda Rick'in grubunun bir kısmı Negan ve adamlarının ellerine düşer. İsteklerini dile getiren Negan grubun gözünü korkutmak, onlara bir mesaj vermek ve geçmişte yaşananların intikamını almak için Rick'in grubundan öldürmek için rastgele birini seçer. Aslında seçim yapmakta zorlanır ve işi karanlık bir oyuna dökerek seçimini bir tekerleme ile yapar. Tekerleme Glenn'de biter ve "Lucille" ile Glenn'in tam kafasının ortasına var gücü ile vurur. İyi karşıladığını söyleyerek kafasını çökertene kadar vurmaya devam eder. Dizlerinin üzerindeki Glenn bu halde birşeyler söylemeye çalışsa da Negan sert bir darbe aldığını, bir gözünün neredeyse yerinden çıkmak üzere olduğunu ve görüntüsünün iğrenç olduğunu söyler. Glenn umutsuzca "Maggie" diye bağırır. Negan tıpkı beyzbol topuna vurur gibi var gücü ile Glenn'in suratının ortasına "Lucille" ile tekrar vurur. "Lucille"nin aç olduğunu söyleyerek kafatasını parçalayana kadar vurmaya devam eder. Glenn için herşey biter...

100. sayıda Glenn'i adil olmayan bir dövüşte (!) öldüren Negan bu olayla artık "ikonik" olarak hatırlanır.

100. sayının yayınlanmasından bu yıla 4 yıl geçmiş ve Glenn'in ölümünün Negan'ın elinden olması "dizide de olacak mı?" sorusunu uzun süredir tartışılır hale getirmiştir. Özellikle bu sahnenin dizide nasıl tasvir edileceği merak konusu olmuştur.

Rick ve arkadaşları için Negan karşılaştıkları ilk kötü adam değildir. Rick'in en yakın arkadaşı olan "Shane" bir hain olarak karşısına çıktı. Ardından tehlikeli, acımasız, ruh hastası "Vali" ve Terminus'ta ki yamyamlar sahneye çıktı. Tüm bu karakterler önceki hayatlarında iyi bir insan tipi çizmesine rağmen zombi salgını onları değiştirmiş ve insanlıklarını kaybetmiş, bambaşka varlıklar haline getirmiştir.

Negan The Walking Dead'in en sadist, duygusuz karakterlerinden biri gibi görünse de hala insancıl kalmış bir yanını ilerleyen bölümlerde görebilirsiniz. Onu öldürme girişimi başarısızlıkla sonuçlanan Carl'ın cesaretine hayranlık duyar ve kanatlarının altına alır. 105. sayıda küçük bir çocuk gibi davranır ve Carl'ın göz bandının altında ne olduğunu görmek ister. Carl ile bir dostluk kursa da Carl onu öldürmek istemekte ve Negan da bunu bilmektedir. Ama yine de o Carl'ın cesaretine hayrandır...

Son olarak şunu da belirtmekte fayda var. Çizgi roman ile dizi arasındaki olaylar farklılık göstermektedir. Bazı karakterler birinde ölü, diğerinde diri olup, bazılarının hikayeleri tamamen farklı ele alınmıştır. Çizgi romanda Glenn'in ölmesi dizide de öleceği anlamına gelmez. Negan'ın kimi öldürdüğü şu anda belirsizdir ve diziye malzeme arayan yapımcıların her şeyi yapabileceklerini unutmamak lazım.

Fikrimce keyifli olmasına rağmen The Walking Dead'in gelmiş geçmiş en kötü sezon finaliydi.

"Eeny, meeny, miny, moe,

Catch a tiger by the toe.

If he hollers, let him go,

Eeny, meeny, miny, moe."

Konu ile ilgili anketimize buradan katılabilirsiniz ►

Bu Yazı Toplam 33834 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)
Negan Kimi Öldürdü? (Spoiler)

BENZER KONULAR

 

13 Yorum


 • Avatar

  ilo diyor ki:

  Tekirdağ / 05-08-2017

  "Doğru cevap; Glenn. Tahmini tutturanları kutluyorum, çok iyi."

 • Avatar

  Biya diyor ki:

  İzmir / 07-12-2016

  "Sonuç olarak Abraham ve Glenn öldü bizlere de, Allah da senin belanı versin Negan demek kaldı. Allah da senin belanı versin Negan."

 • Avatar

  Samethseyn diyor ki:

  / 24-10-2016

  "Maggie ölüyor youtube yazın görün nedeni ise Maggie Rick'in tam yanında ve Abraham falan ölse yüzü öle kan olmaz Maggie ölüyor."

 • Avatar

  Spoiler reyizz diyor ki:

  Çorum / 18-10-2016

  "Arkadaşlar bi bok bilmiyorsunuz konuşuyorsunuz. En başta söyleyim şimdi söyleyeceklerim spoiler içerir!! 2 gün önce 7. sezonun sneak peek'i yayınlandı. Rick'in yüzünün kana bulandığını görmüşsünüzdür. Yüzün sağ kısmında büyük bir kan lekesi var ve sağ tarafında Daryl, Abraham, Glenn, Maggie var ve biraz daha izlediğinizde yerde bir ceket duruyor. Son bölümü tekrar izlerseniz o ceketin Daryl ın üstünde durduğunu görürsünüz kesin diyemem kesinlikle ama çok büyük bi ihtimal Daryl sizlere ömür olacak.. lütfen dediğim sneak peek i izlemeden burda ileri geri konuşmayın!"

 • Avatar

  Eyüpcan diyor ki:

  İstanbul / 09-10-2016

  "Glenn diye niye bağırsınlar. Mantıklı düşünün biraz. Dizinin senaryosunu öyle yapsalardı herkes anlardı. Yani yanlış duymuşsunuz. Mantıklı düşünün."

 • Avatar

  Savaş diyor ki:

  İstanbul / 25-09-2016

  "Teorilerin en değişiğini söylüyorum : Kimse ölmemiş de olabilir :D Sadece yaralamış olabilir. Sonuçta "aranızdan birinin ağzını yüzünü dağıtacağım" dedi öldürecem demedi."

 • Avatar

  Deniz diyor ki:

  Samsun / 09-09-2016

  "Abraham ölecek"

 • Avatar

  Cemal diyor ki:

  İstanbul / 19-08-2016

  "Eugen ölüyor görürsünüz bak mermi yapma planı vermişti Rick'e çıkacağı belli başrol karakterlerini kolay çıkarmazlar diziden onlar izletiyor."

 • Avatar

  Kamil diyor ki:

  Aksaray / 18-08-2016

  "Eren yanlışın var o sahne Aaron içinde hazırlandı izlersen görürsün yani her karakter için hazırlandı bu yüzden kimin öldüğü belli değil 7.sezonu yaparken anlatacaklar çünkü 6s. 16.bölümde karakterler bile bilmiyormuş kimin öleceğini kaldıki biz öğrenelim"

 • Avatar

  Kaan diyor ki:

  İstanbul / 29-04-2016

  "Sezon finalini büyük bir soru işaretiyle bitirdiler. Ölen kişinin GLEN olması büyük olasılık ama yine de insan emin olamıyor. Eğer GLEN ölürse saçma olur. Orada bir sürü gereksiz karakter var."

 • Avatar

  Begüm diyor ki:

  New York / 28-04-2016

  "Eren doğru söylüyor. Orda durdurup dinlerseniz Glenn sesleri geliyor. Hem bu doğru olmasa bile orda kim ölüyorsa hıh sesi çıkarıyor ve sesi çok kalın. O yüzden kadınlardan biri ölmüyor. Keşke Enid de gelseydi."

 • Avatar

  yuSuf diyor ki:

  Konya / 24-04-2016

  "Yanlış Negan Kameramanı öldürdü :)"

 • Avatar

  Eren diyor ki:

  İstanbul / 12-04-2016

  "Arkadaşlar ağır yaralanan kişi Glenn dir. Çünkü eyer orda Negan vurduğunun arasında yavaşlatıp dinlersiniz Maggie Gleen diye bağırıyor hemen ardından Abraham Glenn diye bağırıyor sonra Carl nooo diyerek bağırıyo ve herkes çığlık atıyor."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM